A lelőhelyen hüllők és kétéltűek lábnyomai kerültek elő, a helyszín a klímaváltozás okozta hó- és jégolvadás miatt bukkant felszínre.
„Teen rexnek” nevezték el, hamarosan ki is állítják a nem mindennapi leletet.
Az állat egy tengeri ragadozó lehetett, amely feltehetőleg nem volt túl válogatós az étellel kapcsolatban.
Izmos testüknek és agyaraiknak köszönhetően olyan erőset üthettek, hogy könnyedén végezhettek akár cápákkal, delfinekkel és fókákkal is.
Az új faj a Tharosaurus indicus nevet kapta, de arra is fény derült, hogy a Diplodocoidea öregcsaládba tartozott, amely magába foglalta minden idők leghosszabb állatait.
Jelentős felfedezést tettek Patagóniában őslénykutatók, ugyanis egy olyan dinó fosszíliáira bukkantak, amely hihetetlen erős hallással rendelkezett.
A Tyrannosaurusok a kréta földtörténeti korszak rettegett ragadozóinak számítottak Ázsiában és Észak-Amerikában, ami nem véletlen, hiszen a legújabb kutatások eredményei alapján a kölykeik is alapból vérszomjas gyilkosként jöttek a világra.
A paleontológusok szerint a kövületekben fennmaradt lábnyomok a 252 millió évvel ezelőtti tömeges kihalás utáni időszakból származhatnak.
Az evolúció gyakran előrejósolhatatlan – nagyjából 230 millió évvel ezelőtt a kutyával azonos méretű ragadozó dinoszaurusz, a Buriolestes schultzi szaladgált Brazília őserdeiben, későbbi leszármazottai, a Diplodocusok és a Brachiosaurusok már több tíz méter hosszúra és több száz tonnásra nőttek.
Ha hihetnénk a Jurassic World filmnek, akkor a pteroszauruszok könnyedén felfalhatnának egy emberméretű áldozatot is, a legújabb kutatásokból azonban kiderült, hogy egyáltalán nem számítottak veszedelmes élőlényeknek.