A milliárdos elmondása alapján extrém jól sikerült a beavatkozás.
A kezdeti cél az, hogy az emberek képesek legyenek egy számítógépes kurzort vagy billentyűzetet irányítani pusztán a gondolataik segítségével, de az üzletembernek más tervei is vannak.
Az UNESCO az emberi jogok védelmét szolgáló globális "etikai keretrendszer" kidolgozásán dolgozik az idegtechnológia területén.
A Neuralink startup egy hatalmas mérföldkő előtt áll, ugyanis most először fognak chipet ültetni egy ember agyába, sőt: Elon Musk bejelentése szerint az eseményt élőben fogják közvetíteni.
Ez pedig egy nagyon komoly előrelépés, hiszen korábban közel 2 milliárd dollárra értékelték Elon Musk agyi implantátumot beültető startupját.
A Neuralinkre nehezedő nyomás miatt arra sürgetik a munkavállalókat, hogy pörgessék fel a dolgokat, ami számos élőlény szenvedéséhez és elpusztulásához vezet.
A feljegyzések szerint a majmok szélsőséges szenvedést tapasztaltak a nem megfelelő gondozás és a rendkívül invazív kísérleti fejimplantátumok miatt.
Abban bíznak a Neuralink nevű startup szakemberei, hogy 2022-ben már beültethetik súlyos gerincvelő-sérült pácienseknek a korszakalkotó implantátumot, amellyel újra mozoghatnak.
Szerdán a Synchron nevű startup megkapta az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA) engedélyét a legújabb agyimplantátumuk emberi önkénteseken való tesztelésére.
A híres idegsebész és neurológus szakember, Miguel Nicolelis nem rejtette véka alá véleményét a dél-afrikai származású amerikai üzletember legújabb találmánya kapcsán.
A világ egyik leghíresebb neurobiológusa úgy gondolja, a majmon bemutatott módszer rendkívül általános és kezdetleges.