Az országok küldöttei Nairobiban tárgyalnak egy olyan többoldalú szerződésről, mely szakértők szerint a párizsi megállapodás óta a legnagyobb horderejű.
Hatalmas mennyiségű műanyag kerül az óceánokba az emberi tevékenység miatt, és bár a további szennyezés megakadályozása fontos, ez nem elegendő: fel kell számolni a már természetbe került hulladékot is.
Sokan fenntartással kezelhetik az ötletet, hogy ételüket vagy italukat rovarból készült anyagba csomagolják, a találmány azonban a Lexus figyelmét is felkeltette.
Az újrahasznosítás nem lesz képes megfékezni az elszabaduló globális műanyaghulladék-válságot - közölték pénteken a szakértők, akik arra is felszólították a vállalatokat, hogy fogják vissza a műanyaggyártást, és több terméket burkoljanak inkább újrahasználható és újratölthető csomagolásba.
A műanyagszennyezés már a pandémia előtt is hatalmas problémát jelentett, a világjárvány azonban tovább mélyítette azt.
Az egyszer használatos műanyag termékek betiltásával egyidőben új szatyrokat vezetett be a Tesco Magyarországon.
Miközben hulladékhegyek és műanyagdombok emelkednek a horizont fölé, és nem tudjuk, mi legyen velük, egy kutatócsapat elhatározta, megoldja a problémát.
Magyarország újabb fontos lépéseket tesz meg annak érdekében, hogy a környezett nagyobb biztonságban legyen.
A vízen lebegő, csillogó-villogó hotel egészen lenyűgöző látványt nyújt a tervezőasztalon, és bár kivitelezése nem túl egyszerű, mégis jó lenne látni, ha az ötletet egyszer valóban megvalósítanák.
Mi sem bizonyíthatná jobban a környezetszennyezés elharapódzott méretét, mint az, hogy a körülöttünk élő állatok és növények akaratukon kívül válnak az áldozatainkká.
Néhány kampánynak évekre vagy akár évtizedekre van szüksége, hogy változást érjenek el - de nem Skye Neville-nek. A walesi tízéves novemberben háborodott fel rajta, hogy mennyi olcsó, műanyag játékot adnak ajándékba a kedvenc magazinjaihoz.