Németország drasztikus döntést hozott.
A Katar és Kína között született megállapodás az első a történelemben, mely ilyen hosszú időre szól.
A gázárakkal küszködő Európa számára újabb csapásként hathat a hír, miszerint Kína nem értékesít több LNG-t külföldi országok számára.
Becslések szerint napi 8,4 millió angol font – azaz több mint 40 milliárd forint értékű – cseppfolyósított gáz válik füstté, amit Moszkva korábban Németországba exportált volna.
Megérkezett Horvátországból az első cseppfolyósított szállítmány Magyarországra.
Az Európai Unió mindent megtesz annak érdekében, hogy függetlenítse gazdaságát az orosz energiahordozóktól, amely felé több lépést is tettek.
Katar kiválasztotta a partnereit a történelem legnagyobb cseppfolyósított földgáz (LNG) projektjének megvalósítására.
Bár az Európai Unió két szélén vannak földrajzilag, mégis Portugália és Lengyelország együttműködése lehet az, amely jelentősen csökkentheti a kontinens orosz gáztól való függőségét.
Komoly energiaválság lépett fel Európában az elmúlt hónapok során, amely részben annak is köszönhető, hogy a Gazprom a 2021-es év során folyamatosan csökkentette a vezetékeken szállított földgáz mennyiségét.
Egyébként is nagy a nyomás jelenleg az európai energiapiacokon, a kataklizma viszont akkor következhet be igazán, ha Oroszország és Ukrajna háborúba kerül egymással.