A Házi Gyermekorvosok Egyesülete figyelmeztetett, a koronavírus-járvány idején enyhébb volt az infleunzajárvány, most azonban várhatóan jóval intenzívebb lesz.
Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere egy friss interjúban beszélt az indiai mutánsról, az oltási tervről, és a hazai járványhelyzetről, azonban aggasztó híreket is megosztott.
Habár alapvetően az az intenzív terápiás ellátás célja, hogy a betegek mihamarabb lekerüljenek a lélegeztetőgépről, és átlendüljenek a fertőzés súlyosabb tünetein, a lélegeztetőgépről lekerülő páciensek többsége igen komoly szövődményekkel szembesül a terápia végeztével.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) egy igen komoly beruházást tervez, ugyanis több mint nettó 4,4 milliárd forintért szereznének be mentőgépjárműveket az ellátás biztosításához.
A brazil járványhelyzet napról napra egyre drámaibb, a Brazília államainak kormányzói ezért most humanitárius segítséget kértek az ENSZ főtitkárhelyettesétől, a koronavírus elleni oltóanyagok és gyógyszerek beszerzéséhez.
Igen magas a kockázata annak, hogy a koronavírus-fertőzött túlsúlyos kamaszok súlyos állapotba kerülnek a fertőzést követően és intenzív terápiás kezelésre szorulnak.
Egy fitt és egészséges 34 éves férfit az AstraZeneca vakcinájával oltottak be, ám az oltást követően vérrögök alakultak ki szervezetében, emiatt pedig az intenzív osztályon kellett kezelni. Szerencsére már kiengedték a kórházból, ám a férfi a történtek ellenére is ajánlja az oltást.
A brazil egészségügyi vezetők szerint Brazíliában egy olyan történelmi összeomlás tapasztalható, mint korábban soha, ugyanis az egészségügyi ellátórendszer intenzív terápiás egységeinek kapacitása kimerülőben van.
A magyar egészségügyi ellátórendszer is küzd a koronavírus-járvánnyal, a legfrissebb hírek szerint azonban nagyon aggasztó a helyzet, ugyanis a kórházakban már kénytelenek voltak masszőröket és gyógytornászokat is bevonni az intenzív terápiás ellátásba.
A King’s College London által készített tanulmány szerint a brit kórházakban dolgozó intenzív osztályos orvosok és nővérek aggasztóan nagy része súlyos traumákat élt át a koronavírus-járvány alatt.
Csúcson van a kórházba ápolt koronavírus-fertőzöttek száma az Egyesült Államokban, továbbra is több mint 110 ezer személy szorul ellátásra a középsúlyos vagy súlyos megbetegedése miatt. A kórházak kezdenek teljesen megtelni, az egészségügyi dolgozók és a kórház vezetés pedig egyre kétségbeesettebb módszerekhez kezd nyúlni.