A lelőhelyen hüllők és kétéltűek lábnyomai kerültek elő, a helyszín a klímaváltozás okozta hó- és jégolvadás miatt bukkant felszínre.
A több mint 260 nyom iszapban konzerválódott, ősi folyók és tavak mentén.
A nagyjából 48 millió éves állatok az első ismert fosszilis kaszáspókok, amelyek az eocén korból származnak.
A kihalt Coccocephalus wildi fajhoz tartozó koponya fosszíliáját egy angliai szénbányában találták több mint száz évvel ezelőtt.
Magyarország nagy lépést tehet az európai uniós pénzügyminiszterek döntése után a fosszilis energiafelhasználás csökkentésére.
A paleontológusok felfedezései mindig rendkívül izgalmasak, a mostani azonban talán az összes felfedezést kenterbe veri.
E felfedezés azért is rendkívül fontos, mert a tudósok ezáltal feltárhatják, hogy hogyan és miért vonultak a dinoszauruszok.
Sárkányhoz hasonlító dinoszaurusz csontvázának megkövesedett maradványaira bukkantak Ausztráliában – szakértők szerint mindez bizonyíthatja a misztikus lényekkel kapcsolatos mondákat.
Görög kutatók a vulkanikus Leszbosz szigetén egy egészen ritka megkövesedett fára bukkantak, amelynek ágai és gyökerei 20 millió év után is épek maradtak.
Paleontológusok szerint a négyéves Lily Wilder minden idők egyik legszebb dinólábnyomára bukkant.
A Tyrannosaurusok a kréta földtörténeti korszak rettegett ragadozóinak számítottak Ázsiában és Észak-Amerikában, ami nem véletlen, hiszen a legújabb kutatások eredményei alapján a kölykeik is alapból vérszomjas gyilkosként jöttek a világra.