Korábban ez az ötlet nem merült fel komolyan a tudományos eszmecserékben, de a klímaválság súlyosbodásával egyre nagyobb figyelmet kap.
A januári vulkánkitörés hatásai még hónapokig tarthatnak. Az elmúlt évtizedek leghevesebb gőzkibocsátása alaposan befűtött a bolygón, a tudósok azt is közölték, miért.
Habár a hétvégén érkezik egy lehűlés mely csapadékot is hoz magával, pár nap múlva berobban az igazi nyár, s akár 35 fokig is felkúszhat a hőmérő higanyszála.
Ha minden igaz, a jövő héttől tényleg elkezdődik a felmelegedés, de a hajnali fagyokat biztosan nem ússzuk meg.
Végre áprilishoz méltó időjárás köszönt be szerdától.
A keddi zavartalan napsütés szerencsére nem csak egy napig tart: szerdán tovább melegszik az idő.
Kékestetőn havazni kezdett szerdán. A délutáni élő kameraképen az látszott, hogy egy kevés hó meg is maradt. Az Országos Meteorológiai Szolgálat ugyanakkor azt is közölte, jövő héten ismét melegszik az idő, a hét második felében akár 20 Celsius-fok is lehet.
Az idén mért eddigi legsúlyosabb jégolvadás zajlik Grönlandon az északi-sarkvidéki hőmérséklet emelkedése nyomán: mindössze egyetlen nap alatt annyi jég olvadt el a szigeten, amennyi öt centiméter vízzel borítaná be egész Florida államot.
A frissen közzétett műholdfelvételek szerint a talajhőmérséklet legalább egy szibériai helyen már meghaladta a 48 Celsius-fokot.
Az Északi-sarkvidék 1971 és 2019 között háromszor gyorsabban melegedett, mint a bolygó egésze, nagyobb mértékben, mint korábban gondolták – figyelmeztetett egy friss tudományos jelentés.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzései alapján már tényleg nem kell sokat várnunk az igazi tavaszi jó időre, s bár néhol előfordulhat majd csapadék, többnyire napsütéssel számolhatunk a hétvégére.