Egészséggazdasági szakértők szerint az államilag támogatott beavatkozások nemcsak az egészségügyi állapotot javítanák, hanem gazdaságilag is megtérülnének.
Egy preklinikai vizsgálat során kimutatták, hogy kísérleti gyógyszerrel nemcsak a 2-es típusú diabétesz, hanem más anyagcsere-betegségek is sikeresen kezelhetőek.
Hátborzongató fotókkal próbálják meg amerikai tudósok elrettenteni az embereket attól, hogy folytassák egészségtelen életmódjukat.
Kutatók felfedeztek egy különleges jelátviteli vonalat, amelyet átmenetileg aktiválva elérték elhízott kísérleti egereknél, hogy blokkolják a magas zsírtartalmú étrend káros hatásait, elejét véve ezzel a 2-es típusú diabétesz kialakulásának.
A cukorbetegség és a demencia különálló fogalmakként bizonyára mindenki számára ismerősen csengenek, hiszen népbetegségek lévén évről évre egyre több ember mindennapjait nehezítik meg.
A Cambridge-i Egyetem tudósai ígéretes eredményekről számoltak be a fiatal diabéteszes gyermekeken végzett kísérletekről.
Tudósok azonosítottak egy eddig ismeretlen molekuláris utat, ami a vércukorszintet szabályozza, ezáltal teljesen új dimenzióba helyezhetik a diabétesz kezelését.
A főként a rendszeresen váltott műszakban dolgozókat sújtó, illetve a folyamatosan nassolókat érintő, az emberi szervezet természetes ciklusára kiható zavarok egészségügyi hatásai egyre világosabbá válnak.
A Yale Egyetem kutatói kifejlesztettek egy vadonatúj, szájon át adagolható gyógyszert, amelynek segítségével enyhíteni tudtak az 1-es típusú cukorbeteg egerek tünetein.
Meglepő tanulmány látott napvilágot, kutatók ugyanis bebizonyították, hogy a pszichedelikus drogokként ismert hatóanyagok jelentős mértékben redukálják az életveszéllyel járó rendellenességek kockázatát.
Az új kütyü segítségével lényegében automatikusan szabályozható a létfontosságú szerv inzulintermelése.