A miniszter leszögezte, használt és új járművek beszerzésére egyaránt szükség van a hazai vasúti közlekedésben.
A walesi rendőrség egészen meghökkentő bűnüldözési járművekbe fektetett be, az unortodox döntés ugyanis a tuktukokra esett, vagyis a motoros riksákra, melyek bár kis méretüknél fogva a szűkebb utcákban is elférnek, végsebességük mindössze 56 km/óra.
A döntés értelmében 2022-ben és 2023-ban bruttó 64,8 milliárd forint értékben vásárolnak katonai egyéni felszereléseket.
Hangsúlyozta azonban, ehhez az amerikai törvényhozók támogatására is szükség van.
Abban bíznak, hogy a fegyvereknek köszönhetően sikerül majd ukrán fennhatóság alatt tartani az utolsó néhány donbászi területet.
Egyre több vállalat próbál olyan megoldásokat találni, melyek összhangban vannak a zéró kibocsátás tervével.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) egy igen komoly beruházást tervez, ugyanis több mint nettó 4,4 milliárd forintért szereznének be mentőgépjárműveket az ellátás biztosításához.
Dr. Steven Van Gucht, Belgium kormányának első számú virológusa úgy fogalmazott, hogy az Európai Unió vezetése túlságosan is a szabad piacra próbált hagyatkozni, amikor megállapodásokat kötött a vakcinák beszerzésére.
Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter kedden Belgrádban tárgyalt Nikola Selakoviccsal, akinek elmondta, véleménye szerint jó döntés volt a keleti vakcinák beszerzése, ugyanis ezzel több emberéletet sikerült megmenteni mind Magyarországon, mind pedig Szerbiában.
Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke egy vasárnapi német lapinterjúban szólalt meg az EU problémás oltóanyag-beszerzése kapcsán: bevallotta, hogy történtek hibák a koronavírus elleni vakcinák beszerzésében, "Brüsszelben és a tagországokban is".