Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,27 Ft
Euró
391,14 Ft
Font
457,88 Ft
Bitcoin
59,632 $

Tanulmány: Banglades túl nagy szerepet játszik a tigrisek orvvadászatában

Kifejtették, a leölt példányok húsa, bőre és csontjai külföldön, illetve belföldön, a gazdag helyiek körében is keresettek, míg a kormány egészen mást állít.

Fotó: Unsplash
Ázsia

Koós Alexandra

Szerkesztő

A nagymacskák megmentésére szakosodott Panthera Vadvédelmi Program és a Kínai Tudományos Akadémia pénteken közzétett kutatása szerint Banglades sokkal nagyobb szerepet játszik a veszélyeztetett bengáli tigrisek illegális vadászatában és kereskedelmében, mint az korábban gondolták.

A tanulmányt a Conservation Science and Practice című folyóiratban tették közzé, amelyben kifejtették, hogy a leölt példányok húsa, bőre és csontjai külföldön (főként Indiában és Kínában), illetve belföldön, a gazdag helyiek körében is keresettek (gyógyszerként és díszítőelemként felhasználva). Soron kívül Úgy tűnik, mégsem épül új kínai autógyár Magyarországon

A CNA beszámolója alapján a tigrisek orvvadászata sajnos túl jövedelmező üzlet, világszerte évi 20 milliárd dollárt hoz. A helyi kereskedők pedig a saját, törvényes keretek között működő cégeiket felhasználva leplezik illegális tevékenységüket, s ezt több belső forrás is megerősítette.

Ennek ellenére a kormány azt állítja, hogy a világ legnagyobb mangroveerdőségében végre sikerült leszámolni az orvvadászokkal, illetve számos intézkedést hoztak a tigrisállomány megőrzése érdekében. Ennek köszönhetően az elmúlt 5 évben egyetlen tigris sem pusztult el a vadorzók miatt, sőt, egyre több példányt észlelnek.

2019-es információk alapján a Banglades területén lévő Sundarbans térségben 114 tigris él, ami némiképp magasabb a négy évvel korábban regisztrált, rekordalacsony számokhoz képest (a friss adatok azonban csak a jövő évben várhatóak).

Vitézy Dávid ismét beszólt Karácsony Gergelynek

A jelenlegi főpolgármester egyelőre nem reagált erre.