Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,655 $

A Microsoft a Segát, a Bungie-t és az Io Interactive-ot is fel akarta vásárolni

Kiderült, hogy nem az Activision Blizzard volt a Microsoft első választása, ugyanis korábban megkörnyékezték a Segát, a Bungie-t és az Io Interactive-ot is.

Fotó: MTI/EPA/C. J. Gunther
Konzol/Videójátékok

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Microsoft és a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) közötti bírósági tárgyalások dokumentumaiból újabb leleplezések kerültek napvilágra: a Microsoft belső dokumentumaiból kiderült, hogy a Bethesda után kiket akart megvásárolni a cég, de mielőtt az Activision Blizzardra esett volna a választás.

A dokumentumok tanúsága szerint ugyanis az Xbox-főnök Phil Spencer engedélyt kért feletteseitől a Microsoftnál, hogy tárgyalásokat kezdjenek a Sega Sammyvel és a Bungie-val is. Spencer még 2020 novemberében a következő, kissé homályos leírást adta a Segáról: Soron kívül Elő a szelvényeket, kihúzták a Hatoslottó e heti nyerőszámait

„Úgy gondoljuk, hogy a Sega kiegyensúlyozott játékportfóliót épített ki a különböző szegmensekben, globális földrajzi vonzerővel, és segíteni fog nekünk felgyorsítani az Xbox Game Pass-t mind a konzolon, mind azon kívül.”

A Microsoft érdeklődése a Sega iránt megelőzte Spencert, sőt, magát az Xboxot is, hiszen a konszern a 90-es évek végén eredetileg a japán veteránt szerette volna megvásárolni, mint első bevezetőjüket a játékiparba, mielőtt úgy döntöttek, hogy inkább maguk intézik a dolgokat.

A dokumentumokból az nem derül ki, hogy ez a közeledés végül meddig jutott, ám egy későbbi, 2021 áprilisában készült dokumentumban a Sega még mindig lehetséges felvásárlási célpontként szerepelt, a Bungie, a Zynga és az Io Interactive mellett.

Rejtély, hogy miért nem valósultak meg a tervezett üzletek

Mint ismert, a Bungie-t nemrég vásárolta meg a Sony, így nyilván nyitottak voltak a felvásárlás gondolatára, de valószínűleg nem a Microsoftra, tekintettel arra, hogy korábban a Microsoft tulajdonában voltak, mielőtt a Bungie 2007-ben visszatért a függetlenséghez.

A Zynga-t pedig tavaly vásárolta fel a Rockstar tulajdonosa, a Take-Two Interactive, míg az Io Interactive továbbra is független maradt. Nem világos azonban, hogy a Microsoft miért nem vásárolta fel az Io-t, de a Square Enixszel szerzett rossz tapasztalataik után talán csak nem akarták, hogy megvegyék őket.

A Verge által is szemlézett dokumentumok szerint a Microsoft fontolóra vette még az indie kiadó Thunderful, a Hades fejlesztője, a Supergiant Games, a Pokémon Go-t készítő Niantic, valamint a Playrix és a Scopely mobilfejlesztői cégek felvásárlását is.

Az egyetlen dolog, ami a dokumentumokból nem derül ki, hogy a Microsoft miért vesztette el az érdeklődését ezek iránt a cégek iránt, és hogy mikortól fixálódtak az Activision Blizzardra. Az azonban köztudott, hogy Spencer először akkor vette fel a kapcsolatot az Activision Blizzarddal, amikor a részvényárfolyamuk zuhanni kezdett a toxikus munkahelyi botrányuk után, ami jelentősen csökkentette a vállalat értékét is, ami a Microsoft számára igen kedvező volt.