389,29 Ft
454,89 Ft
59,295 $

A Manchester City kiejtette az Atleticót, Guardiola szerint „szerencséjük volt“

Pep Guardiola, a Manchester City menedzsere úgy véli, csapata szerencsés volt, hogy nem kapott gólt az Atletico Madrid elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján.

Fotó: EPA/ANDREW YATES

Fazekas Kiara Barbara

A Manchester City úgy érkezett meg a mérkőzésre az Atletico Madrid otthonába, hogy a múlt héten 1-0-s előnyt tudott kiharcolni magának Angliában, azonban ismét nagyon nehéz dolguk volt.

Guardiola megjegyezte, hogy az Atletico „5-5-ös felállást játszott azon az első mérkőzésen, azonban a visszavágón már a spanyolok voltak azok, akik több és jöbb helyzeteket tudtak kialakítani, különösen a második félidőben.  Soron kívül Fontos bejelentést tett Orbán Viktor a magyar üzemanyagárakról

Igen (ez egy őrült este volt). A második félidőben jobbak voltak nálunk, szerencsénk volt, hogy nem kaptunk gólt. Nagyon megszorongattak minket, kiválóak voltak a második félidőben, mi elfelejtettünk játszani, és nagy-nagy bajban voltunk“ – értékelt.

Nem játszhatunk állandóan jól és nem lőhetünk 4-5 gólt. Emberek vagyunk. Három napja nehéz meccset játszottunk a Liverpool ellen. 180 percet játszottunk (az Atletico ellen), az utolsó 45 percben ők voltak jobbak“ – tette hozzá.

A mérkőzést beárnyékolta a pályán történt verekedés és a meccs utáni összetűzés az öltözők felé. Guardiola egyikről sem volt hajlandó nyilatkozni, hozzátéve, hogy „nincs mit mondania“ a témával kapcsolatban – írja a The Athletic

Két játékost is le kellett hoznia időközben, Kevin De  Bruyne-t és Kyle Walkert is lecserélte, ezért azt mondta, hogy „nem tudom, mi lesz a jövő héten“, „nagy bajban vagyunk, rengeteg sérültünk van most“.

A City következő mérkőzése szombaton a Liverpool ellen lesz az FA-kupa elődöntőjében. Jürgen Klopp csapata szerdán szintén továbbjutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, miután 6-4-es összesítéssel legyőzte a Benficát. A City a Real Madriddal, míg a Liverpool a Villarreallal találkozik.