361,32 Ft
388,43 Ft
451,59 Ft
61,737 $

Szoboszlai végig pályán volt az Arsenal ellen, Kloppot saját játékosa tarolta le a kispad előtt

A Liverpool egy nagyon intenzív angol bajnokit játszott az Arsenallal, Szoboszlai Dominikkel a kezdőben.

Fotó: Szoboszlai Dominik (b), a Liverpool, és Gabriel Martinelli, az Arsenal játékosa az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában játszott Liverpool FC-Arsenal FC mérkőzésén Liverpoolban 2023. december 23-án. MTI/EPA/Adam Vaughan

A Liverpool és az Arsenal rangadója előtt több váratlan eredmény is született. A bajnokesélyes Aston Villa biztosan tűnt pontokat hullajtott el egy kiesőjelölt ellen, majd nem sokkal később a Manchester United belefutott egy pofonba a West Ham United ellen. A Tottenham már boldogabban karácsonyozhat, begyűjtötték a 3 pontot az Everton ellen, míg a Newcastle kikapott a kiesés elől menekülő Lutontól.

A forduló legnagyobb rangadója előtt Klopp igencsak elismerően beszélt az Arsenalról. Tudta jól, ez egy teljesen más mérkőzés lesz, mint a Manchester United ellen, akikkel szemben totális dominanciát mutattak, mégsem tudtak nyerni. Arteta is hasonló véleményen volt, mint Klopp, viszont nem akartak megelégedni a döntetlennel, mindhárom pontot szerették volna. Soron kívül Az inflációra hivatkozva többször is árat emelhetnek a bankok

Nagyon hamar megszületett az első gól, Magalhães találatával már a 4. percben vezetéshez jutott az Arsenal, amire Salah válaszolt egy látványos lövéssel a 29. percben. A védelem nem volt a helyzet magaslatán, Raya a rövidre kapta a lövést, ami védhető volt, de a védők nagyobbat hibáztak, fogták is a fejüket.

Kloppot letarolták a kispad előtt

A mérkőzés legvéleményesebb szituációja Odegaard kezezése volt a 16-osnál, ami egyértelműnek tűnt, de a VAR-szobában úgy döntöttek, nincs ok mélyebb elemzésekre, és a játékvezető is továbbot intett. Salah nem mellesleg a 151. gólját lőtte az angol bajnokságban, amivel már a 10. legeredményesebb góllövő. Hozzá legközelebb Defoe és Fowler áll 162-163 góllal, majd jön Henyry (175), Lampard (177), Aguero (184), Cole (187), Rooney (208), Kane (213) és Shearer (260).

Kloppnak volt egy cseréje az első félidőben, ugyanakkor az kényszerű volt, Tsimikas akkorát borult a Liverpool kispadja előtt, hogy még az edzőjét is felborította. Aggasztó volt, ahogyan a kulcscsontját fájlalta, Klopp sem akarta ezt már elhinni, majd Gomezt beküldte a cserejátékosok közül.. Szoboszlai szintén megsérülhetett, egy esést követően kötést kapott a jobb csuklójára, bár nem tűnt vészesnek a helyzet, folytatta a játékot a második félidőben.

A 72. percben a Liverpool öt a kettőre vezethette a labdát a kapura, de csak kapufáig jutottak, Alexander-Arnold a felső lécet találta el, ami akár meccslabda is lehetett volna, de a vezetés szinte már a kezükben volt. Végül nem esett több találat, maradt az 1-1, amivel 40 ponttal az Arsenal áll az élen, majd jön a 39 pontos Liverpool és Aston Villa, míg a Tottenham 36 ponttal várja az év végét, és mondhatni újra meccsben vannak.

Tuchel szerint katasztrofális, amit a bírói stáb tett velük szemben Madridban

A Bayern München edzője nem volt elégedett a vonalbíró és a játékvezető munkájával, aminek hangot is adott az elvesztett Bajnokok Ligája elődöntő után.k