Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,17 Ft
Euró
393,06 Ft
Font
457,17 Ft
Bitcoin
66,789 $

Kutatási eredmények igazolják az antitest-termelést ezeknél a vakcináknál

Szerbiában egy 10 ezer fő részvételével készült kutatás során vizsgálták a beoltottak védettségi szintjét a Pfizer, a Szputnyik V, és a Sinopharm oltóanyagaival.

Miskolc, 2021. április 18. Beoltanak egy férfit a német-amerikai fejlesztésû Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina második adagjával Miskolcon, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban kialakított oltóponton 2021. április 18-án. MTI/Vajda János
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A kutatási eredménye alapján az mRNS-technológiával készült oltóanyagok teljesítettek a legjobban, az adatok szerint ugyanis ezen technológián alapuló oltóanyagok képesek a legnagyobb antitest-termelésre a szervezetben, ezt követi az oroszok által kifejlesztett vakcina, az utolsó pedig a kínai oltóanyag a sorban, ugyanis a Sinopharm vakcina hatékonysága minden tizedik embernél nem mutatható ki, különösen igaz ez az idősebb korosztályra.

Marija Gnjatović, az INEP kutatója elmondta, az oltott személyek esetében az antitestek jelenlétére vonatkozó adatokat két héttel az első oltás után, két héttel a második dózis után, ezen felül pedig havi rendszerességgel elemezték, s fontos kiemelni, hogy az antitestválasz csupán egy része az immunválasznak, ám ezekkel az adatokkal sokkal tisztább képet kaphatunk az oltóanyagok hatékonyságáról. Soron kívül A DK jelezte, nem kérnek Magyar Péter Fideszhez közeli politikájából

Az adatok elemzése során egyértelműen kiderült, hogy a Pfizer/BioNTech oltóanyaga képes a legmagasabb hatékonysággal működni a szervezeteben, nevezetesen, már az első adag beadása után mértek az oltottak 85 százalékánál megfelelő immunválaszt, míg a második dózist követően a beoltottak 95 százalékánál tapasztaltak kiemelkedő immunválaszt.

A Szputnyik V sem teljesített rosszul, az leső adag beadása után három héttel már kimutatható volt az ellenanyagválasz, a második dózis beadását követően pedig megközelítőleg 92 százalékosra volt tehető az antitestválasz aránya.

Mivel Szerbiában nem olyan régóta alkalmazzák az AstraZeneca oltóanyagát, így releváns adatokkal nem tudtak szolgálni, egyelőre ugyanis csak az első dózis utáni adagok állnak rendelkezésre.

A sereghajtó kínai Sinopharm-vakcina produkálta a leggyengébb eredményeket, a 20 és 65 év közötti beoltott személyek közel 90 százalékánál mértek antitestválaszt a második dózis beadása után két héttel, azonban az idősebb korosztály esetében alacsonyabb volt az antitestválasz aránya.

A megfelelő immunitás elérésére már vannak ötletek, az Egyesült Arab Emírségekben például megkezdődött egy vizsgálat arra vonatkozóan, hogy egy harmadik, emlékeztető oltás vajon milyen hatással lenne azon beoltottakra, akiknél a második dózist követően sem alakult ki megfelelő immunitás.

Mivel az antitestválasz és a hatásosság két különböző dolog, fontos kiemelni, hogy bár az oltások valóban képesek védelmet nyújtani a koronavírus-fertőzés ellen, továbbra is szükséges a távolságtartás, a maszkhasználat, és a rendszeres fertőtlenítés is, ugyanis még így is van esély arra, hogy elkapjuk a vírust, az oltás miatt azonban csak enyhébb lefolyású betegségre kell számítanunk – írja a Napi.

Szentkirályi Alexandra szerint a BKK-BKV csoport munkatársainak is járna országbérlet

Noha arról nem tett említést, hogy programja része lenne a téma, azt mondja, "nem helyes, hogy Budapest főpolgármestere nemtörődömség miatt elfeledkezne 15 ezer emberről".