Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
354,68 Ft
Euró
385,71 Ft
Font
449,41 Ft
Bitcoin
66,212 $

Három ügy van Magyarországon, melyeknél egyenként 10 milliós a nyomravezetői díj

Jelenleg három olyan ügy van Magyarországon, melyek kapcsán egyenként 10 millió forintos nyomravezetői díjat hirdetett a rendőrség, s melyek mindegyike megoldatlan.

...svg content...Fotó: MTVA/Bizományosi: Oláh Tibor
Bűnügy

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Magyar Nemzet összesítéséből derült ki, hogy három, egyenként 10 millió forintos nyomravezetői díj van érvényben jelenleg Magyarországon. A rendőrség bruttó 10 millió forintot ajánl annak, aki érdemleges információval tud szolgálni a Lehel utcai bankfiók felrobbantója; a Teve utcai rendőrpalotát Kalasnyikov gépkarabéllyal meglövő tettes; valamint a szentesi K. Judit gyilkosa ügyében.

A három megoldatlan ügy

Az első megoldatlan ügy K. Judit esete: a nő 2006 júliusában tűnt el rejtélyes módon albérletéből, úgy, hogy hátrahagyta mindössze kétéves gyermekét. A rendőrségi nyomozás során beszerzett adatok és információk alapján a szentesi K. Judit gyilkosság áldozata lehetett. Soron kívül Alapításának 100. évfordulója alkalmából különleges 100 forintos érmét bocsát ki az MNB

A második a Teve utcai lövöldözés: 2007 februárjában valaki több lövést is leadott egy Kalasnyikov gépkarabélyból a rendőrség Budapest XIII., Teve utca 4–6. szám alatti székházára. Noha személyi sérülés nem történt az incidens során, az épület több helyen is megrongálódott. Azóta sem találták meg a lövöldözőt.

A harmadik a Lehel utcai robbantás: 2014 januárjában a fővárosban található Lehet utcai bankfióknál történt robbantást. A rendőrség megállapítása szerint bűncselekmény nem emberi élet kioltására vagy személyi sérülés okozására irányult. Az Nemzeti Nyomozó Iroda jelenleg is robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés és közveszély okozásának gyanúja miatt folytatja az eljárást ismeretlen tettes ellen.

A nyomravezetői díjak kapcsán érdemes tudni pár fontos információt: a kitűzött díj bruttó összeg, és csak annak fizethető ki, aki az elkövetővel kapcsolatban olyan pontos adatokkal rendelkezik, melyek segítségével a személy azonosítható, bűnösségére a gyanú megalapozottá válik, s aki az információit az eljárás során ismerteti.

A rendőrség minden esetben bizalmasan kezeli a nyomravezető személyét. Az eddigi legmagasabb nyomravezetői díjat a roma sorozatgyilkosok fejére tűzték ki, 100 millió forint értékben, noha ezt végül nem fizették ki, mivel a tetteseket azóta elfogták, és jogerősen elítélték.