Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
357,59 Ft
Euró
387,76 Ft
Font
452,50 Ft
Bitcoin
66,442 $

Észak-Korea törvénybe iktatta a denuklearizációs tárgyalások elutasítását

Észak-Korea a jövőben még csak tárgyalni sem fog arról, hogy lemondjon az atomfegyvereiről, helyette még többet fog gyártani.

...svg content...Fotó: A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke a két Korea közötti fegyverszüneti megállapodás aláírása 69. évfordulójának alkalmából rendezett phenjani ünnepségen beszél 2022. július 27-én. MTI/EPA/KCNA/KCNA
Ázsia

Hujber Dávid

Szerkesztő

Egy ideje problémát jelent Észak-Korea fegyverkezése, láthatóan sokat fejlődtek az évek alatt. Noha az ország egy része éhezik és sokan pokoli körülmények között élnek. Észak-Korea rengeteg pénzt költ el az atomfegyverek fejlesztésére.

Létfontosságúnak tartják mindezt, és Kim Dzsongun, az ország vezetője kiadta a parancsot, hogy még több atomfegyvert gyártson a hadserege. Sőt, immáron egyedül dönthet ezen fegyverek bevetéséről, akármelyik országgal szemben. Soron kívül Belső vizsgálat indult a rendőrségnél a Magyar Péterről kiszivárgott jelentés miatt

A törvényben foglalt pontok szerint, ha Kim Dzsongunt támadás éri, atomrakétákat indítanak az ellenség ellen. Évek óta igyekeznek denuklearizációs tárgyalásokat folytatni Észak-Koreával, de sikertelenül.

Az USA többször felszólította Észak-Koreát, hogy szüntessék be az illegális atomprogramjaikat, de ez továbbra sem történt meg. Fenyegetésnek tekintenek az amerikai kormányra, és már nem egyszer fenyegették meg őket.

Észak-Korea hivatalosan is atomhatalmai státuszba lépett, amit ugyancsak törvénybe foglaltak. Az ország vezetője azt mondta, a jövőben még csak részt sem fognak venni a denuklearizációs tárgyalásokon.

A KCNA észak-koreai hírügynökség idézete szerint Kim azt mondta, az atomfegyverek birtoklása törvényes és elidegeníthetetlen joguk. Semmilyen formában nem terveznek lemondani az atomfegyvereikről, és az új törvény lehetetlenné teszi az ehhez kapcsolódó tárgyalásokat.

Ugyanakkor az új törvényben foglaltak szerint Észak-Korea kötelezettséget vállal arra, hogy nem ad át nukleáris fegyvereket és technológiákat más országoknak – írja a TASZSZ. Hogy ez valóban így lesz, abban többen kételkednek.