Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,46 Ft
Euró
393,87 Ft
Font
456,62 Ft
Bitcoin
66,177 $

Egy közel 70 éves tudós már másodszor fertőzte meg magát szándékosan koronavírussal

A 69 esztendős doktor úgy döntött, hogy másodszorra is megfertőzi magát a koronavírussal, miután az antitesteket szerette volna tanulmányozni.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

A 69 esztendős doktor úgy döntött, hogy másodszorra is megfertőzi magát a koronavírussal, miután az antitesteket szerette volna tanulmányozni.

Az emberek többsége azért küzd, hogy még véletlenül se kapja el az eddig több mint 1 millió halálos áldozatot követelt koronavírust. Ezzel szemben Alexander Chepurnov a második alkalommal már szándékosan fertőzte meg magát. Soron kívül Közel 15 millió forintot raboltak a fegyveres betörők, majd lecsapott a TEK

Tudományos célból tette ezt a közel 70 éves tudós, hogy közelebből is tanulmányozza az antitesteket – számolt be a hírről a Daily Mail. Mindezt egy kísérlet során hajtotta végre magán, hogy másodszor is megbetegedjen a vírussal.

Az immunitásról akart minél több információt szerezni, mivel még mindig vannak kérdések ezzel kapcsolatban. Először még februárban, az első hullám ideje alatt lett beteg egy sítúra alkalmával. Miután hazatért a szibériai otthonába, nem igényelt kórházi kezelést. Szakértők szerint nem biztos, hogy azonnal működhetnek majd a koronavírus elleni vakcinák

Helyette a novoszibirszki Klinikai és Kísérleti Orvostudományi Intézet munkatársaival közösen egy tanulmányt készítettek a koronavírus antitesteiről. A szakértők azt tanulmányozták, hogy miként viselkednek az antitestek, azok mennyire erősek és milyen hosszú ideig maradnak meg a testben.

Megállapítások szerint gyorsan csökkennek ezek az antitestek. Az orvos elmondta, a harmadik hónap végétől rosszul érezte magát, és az antitesteket nem tudták kimutatni, majd úgy döntött, hogy megvizsgálja az újrafertőzés valószínűségét.

Szándékosan nem védekezett a COVID-19 betegek körében, így csak idő kérdése volt, hogy újra elkaphatja a vírust. Kiderült az is, hogy a teste védekezőképessége kerek 6 hónappal az első fertőzést követően csökkent. Az első ilyen jel a torokfájás volt. A második fertőzése már sokkal súlyosabb volt, és kórházba került.

Szakértők szerint nem biztos, hogy azonnal működhetnek majd a koronavírus elleni vakcinák

Öt napon át 39°C maradt a láza, nem érzett szagokat, és az ízérzéke is megváltozott. A betegség hatodik napján elvégeztek rajta egy tudó CT-vizsgálatot, majd három nappal a vizsgálat után a röntgen kettős tüdőgyulladást mutatott.

A vírus meglehetősen gyorsan távozott a szervezetéből, és az két hét múlva nem volt kimutatható. A saját esete miatt arra a következtetésre jutott, hogy a kollektív vagy állománymentesség nem tűnik egy túl reális útnak. A vírus továbbra is él, és bár az oltások immunitást adhatnak, lehetséges, hogy ez csak átmeneti. Ameddig nem terjesztik el széles körben a vakcinákat, és nem telik el kellő idő, pontos válaszokat erre sem lehet adni jelenleg.

A tudós szerint egy olyan oltásra van szükségük, ami többször is használható, és a rekombináns vakcina nem lesz megfelelő ehhez. A szakember korábban annak a kutatóintézetnek dolgozott, mely az ország második COVID-19 vakcináját állította elő, ami az EpiVaCorona nevet kapta.