391,41 Ft
457,80 Ft
62,280 $

Megint gálázott az Arsenal, és 2 pontra vannak Szoboszlaiéktól

Rettentően szoros az angol bajnokság, és nem kizárt, hogy ez az egészen a végéig, az utolsó fordulókig így marad.

Fotó: Unsplash/Who’s Denilo ?

Jó pár héttel ezelőtt sokan leírták az Arsenal esélyeit, ám azóta a londoniak magukhoz tértek, és szinte verhetetlenné váltak az angol bajnokságban. Ennek és a Liverpool elleni győzelemnek köszönhetően nagyon közel vannak ahhoz, hogy visszavegyék a vezetést. Ugyan még mindig a Szoboszlai Dominik csapata áll az élen, az előnyük minimális.

A Liverpool 60 pontot számol, közvetlen az 59 pontos Manchester City előtt, akik szintén hozták a kötelezőt. Legutóbb pedig az Arsenalon volt a sor, akikre papíron nehezebb kihívás várt, mert a Newcastle-t fogadták. Miközben a Manchester United hazai pályán megbotlott a Fulham ellen, az Arsenal simán nyert a „Szarkákkal” szemben. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

Már a 18. percben megszületett a vezetés Botman öngóljával, amire pár perccel később Havertz válaszolt. Ezzel már 2-0 volt az állás, és ugyan a következő gólra a 65. percig kellett várnia a szurkolóknak, az is az Arsenal neve mellé került. Saka köszönt be, Havertz ezúttal gólpasszt adott, és 3-0-nál minden eldőlt.

Sőt, a 69. percben 4-0-ra módosult az állás Kiwior góljával. Itt Rice volt az előkészítő, és ugyan a 84. percben a Newcastle szépített Willock révén, ez többre nem volt elég, és az Arsenal továbbra is tapad. Ezzel szemben a Newcastle egyre lejjebb csúszik a tabellán, köszönhetően a hektikus formájuknak, és már csak a 8. helyen állnak 37 ponttal.

Vasárnap sem maradunk nagy meccsek nélkül, és lehetséges, hogy Szoboszlai visszatér. A Ligakupa döntőjét délután 4 órakor rendezik meg, amit a Chelsea és a Liverpool vív meg egymással. Közvetlen a finálé előtt derül ki, hogy Szoboszlai felépült-e, mert ha igen, az ő teljesítményére is nagy szükség lehet.