Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,96 Ft
Euró
390,72 Ft
Font
456,85 Ft
Bitcoin
61,002 $

Varga Mihály vezetésével megtartotta alakuló ülését a Költségvetési Munkacsoport

A pénzügyminiszter ígérete szerint a kormány csökkenti a hiányt és az államadósságot is.

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert
Gazdaság

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

Megtartotta alakuló ülését a Költségvetési Munkacsoport a pénzügyminiszter vezetésével: az új kormányzati döntéshozó fórum feladata a költségvetés egyensúlyának szigorú védelme, amelynek eredményeként a kormány tovább csökkentheti a költségvetési hiányt és az államadósságot.

Az alakuló ülésen 54 előterjesztést vizsgált a munkacsoport, amelyből 48-at jóváhagyott, a többit vétóval vagy ellenvéleménnyel látta el. A kormány elkötelezett az egyensúlyi mutatók javítása mellett, a Pénzügyminisztérium közlése szerint pedig az elhúzódó háború és a szankciós energiaválság ellenére is csökkentette a hiány és az adósság mértékét, és a következő években is folytatja ezt a munkát. Soron kívül Országszerte akadozott a Vodafone és a Digi szolgáltatása is kedden

A kormány a költségvetési fegyelem erősítése érdekében alakította át a döntéshozó fórumok rendszerét, a Költségvetési Munkacsoport ezt szem előtt tartva vizsgálja a Kabinetek döntéseit. A Pénzügyminisztérium közlése szerint a magyar gazdaság visszatért a növekedési pályára, a következő időszakban pedig tartósan magas ütemben, az uniós átlag felett növekedhet.

Jövőre iránytűként szolgál a kormány számára a GDP 2,9 százalékában meghatározott hiánycél, míg 2026-ra 2 százalék alá kívánják csökkenteni a mutatót. Ehhez hasonlóan az államadósság mérséklésére is ígéretet tettek: jövőre a GDP 66,7 százalékán alakulhat, míg 2026-ra a maastrichti 60 százalékos kritérium alá csökkentenék.

Nagy Márton az üzemanyagár-csökkenésről: megértette mindenki, mit szeretne a kormány

A nemzetgazdasági miniszter szerint nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy az üzemanyagárak visszakerüljenek a referenciaszinthez. Egyúttal megfontolandónak tartja, hogy a régiós átlagár helyett csak a szomszédos országokat vegyék alapul.