Tesztelés közben robbant fel a SpaceX rakétája
A Starship névre keresztelt prototípus hatalmas tűzgömböt maga után hagyva semmisült meg. A SpaceX épp az első emberi misszióra készült, amikor megtörtént a borzasztó katasztrófa, azonban szerencsére ezen az űrhajón senki nem tartózkodott. Az óriási robbanást élőben közvetítették a YouTube-on. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás Az Elon Musk […]
A Starship névre keresztelt prototípus hatalmas tűzgömböt maga után hagyva semmisült meg.
A SpaceX épp az első emberi misszióra készült, amikor megtörtént a borzasztó katasztrófa, azonban szerencsére ezen az űrhajón senki nem tartózkodott. Az óriási robbanást élőben közvetítették a YouTube-on.
Az Elon Musk vezette cég következő generációs Starship rakétáját a Texashoz közeli kilövőállomáson érte a baleset. Éppen a talajon történő tesztelések zajlottak, ami az űrhajóban lévő erőforrásra összpontosítanak. Percekkel később, hogy azt hitték, sikeresen végbement az ellenőrzési folyamat, a Serial Number 4 névvel ellátott Starship prototípus hatalmas lángokat generálva szétrobbant.
Well that’s not good. SpaceX’s SN4 prototype rocket just blew up. pic.twitter.com/AprThrTbfp
— Ian Miles Cheong (@stillgray) May 29, 2020
A Starship rakéta teljesen különbözik a Crew Dragon egységtől és a Falcon 9-től, melyekkel a mai napon – ha az időjárási viszonyok megengedik – elsőként vihet egy privát vállalat asztronautákat a Nemzetközi Űrállomásra, ugyanis a rajta található rendszerek már nagyon sok próbarepülést teljesítettek az elmúlt évek során és folyamatos fejlesztés alatt álltak.
A Starshippel az emberek és rakományok Holdra, illetve Marsra juttatását célozta meg a SpaceX. Úgy tervezték az egységeket, hogy újrahasználhatóak legyenek, ami a cég védjegyének számít. A rakéta teljes váza és belső szerkezete javarészt rozsdamentes acélból készült, ami robusztus külsőt kölcsönöz neki.
Bár kijelenthetjük, hogy a negyedik Starship rakéta indítása kudarcot vallott, ennek ellenére vele jutottak el eddig a legtovább a tesztelések során, igaz, hogy a valódi repüléseket még el sem kezdték.
Eddig a SpaceX összesen négy különböző Starship prototípust épített, amelyek később ugyanarra a sorsa jutottak, mint a Serial Number 4. A cél továbbra is ugyanaz maradt – mégpedig 2022-re sikerrel eljutni a rakétával a Holdra.