Az első klinikai vizsgálatok rendkívül ígéretesek, jelentős eredményeket jelentettek be.
A koronavírus korábban is okozott súlyos szövődményeket, azonban egy magyar férfi az egyik legrosszabb lehetőséget tapasztalt meg.
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) októberben hagyta jóvá azokat a szemcseppeket, amelyek potenciálisan emberek milliói esetében helyettesíthetik az olvasószemüveget.
A kísérleti látás-visszaállító eszköz beültetése reményt jelenthet a vakság bizonyos típusaiban szenvedők számára.
A korszakalkotó CRISPR kezelés segítségével el tudták érni, hogy újból lássanak színeket és fényeket azok a páciensek, akik részleges vakságban szenvedtek.
Gergő, a szegedi fiú az iskolapadból került rokkantnyugdíjba, miután osztálytársai megvakították. A bántalmazás komoly károkat okozott, hat év után megszületett a jogerős bírósági döntés.
Ha sikerülne a jövőben tovább finomítani a vívmányon, akkor elképzelhető, hogy nemsokára gyógyítható lesz a szorongás, a függőség, valamint akár a vakok látását is vissza lehet nyerni.
Egy teljesen vak páciens közel egy éven keresztül újból képes volt látni, miután szemébe fecskendezték az egyik kísérleti génterápiához használt gyógyszert.
Amerikai kutatók egy speciális terápia segítségével sikeresen visszaállították a glaukómás kísérleti egerek látását.
A Nanoscope vállalat kutatói egy olyan speciális génterápiát fejlesztettek ki, melynek segítségével helyreállíthatják a fényérzékenységre képtelen, károsult sejteket a teljesen vak kísérleti egerekben.