A műanyaghulladékok újrahasznosítása nagyon fontos a környezetvédelem szempontjából, de a legtöbb műanyagot csupán néhányszor lehet ismételten feldolgozni. A hírek szerint ez a jövőben megváltozhat.
Ám ez még nem jelenti azt, hogy végleg le kellene mondani róluk: a British Telecommunication arra biztatja a helyi közösségeket, hogy fogadjanak örökbe további fülkéket és találják ki, hogyan lehetne hasznosítani őket.
Állításuk szerint ez jelentős áttörést hozhat a műanyaghulladékok újrahasznosítását illetően.
Tudósok által végzett tesztek bizonyítják, hogy az újrahasznosított betont biztonságosan fel lehetne használni Szíriában, hogy újjáépítsék a háború és a földrengés által megrongált épületeket.
Egy startup talált megoldást az akkupakkok alternatív felhasználására.
Hiába jelenti az egyik legnagyobb veszélyt a környezetre, folyamatosan nő az egyszer használatos műanyagtermékek száma.
Évente hatalmas összegeket spórolhat Magyarország a MEMO szerint.
Kissé lesújtó az az adat, amit a GKI közölt az újrahasznosításról a cégeket illetően.
A vállalat szerint megújult logó és csomagolásterv is érkezik majd, amelyek célja, hogy „világszerte egységes megjelenést biztosítson” a márka számára.
A használt gumiabroncsok biológiailag nem lebomlóak, és üjrahasznosítás szempontjából sem tűnnek éppen a legjobb választásnak, ám találtak egy új módszert, amivel a helyzet megváltozhat.
A kültéri kiegészítőkre specializálódott Vaude vállalat Novum 3D névre keresztelt hátizsákját 3D nyomtatással hozta létre annak érdekében, hogy környezetbaráttá varázsolja a mindennapi túrázást.