A rejtőzködő állat a talajszinten él, ahol észrevétlensége érdekében halott levélnek álcázza magát.
Megdöbbentő információk láttak napvilágot az ugandai iskolát ért támadásról, melynek eddig legkevesebb 40 áldozata van.
Az Iszlám Államhoz köthető a kegyetlen támadás, amit egy ugandai iskolával szemben követtek el, mely nagy felháborodást váltott ki.
Az ugandai elnökre nemzetközi nyomást gyakoroltak az ügyben, ám ő ennek ellenére is aláírta a világ egyik legkeményebb LMBTQ-ellenes törvényét.
Az egészségügyi miniszter elmondása alapján a betegség 55 ember életét követelte, és 143 fertőzést, valamint 22 valószínűsíthető megbetegedést okozott szeptember óta.
Az alelnök arról nyilatkozott, miszerint jelenleg egyetlen fertőzött, vagy megfigyelés alatt álló kontaktszemély sincs az országban.
Ugandában a járvány szeptember 20-i kitörése óta 141 fertőzöttet regisztráltak, a kormány pedig úgy határozott, meghosszabbítja a karantént a járvány epicentrumában.
Az orvosok szakadatlanul küzdenek a vírussal, mely már 51 halálos áldozatot szedett Ugandában: az esetszámok is növekednek, a kormány pedig zárlatok elrendelésével próbálja lassítani a terjedést.
Bezárnak a bárok, éjszakai klubok, imahelyek és szórakozóhelyek, és kijárási tilalom lép életbe.
Az Orvosok Határok Nélkül (MSF) nemzetközi segélyszervezet riadót fújt az ugandai ebola-járvány kapcsán, sőt, "nagyon súlyosnak" minősítették a helyzetet, miután a kelet-afrikai ország a vírus szudáni törzsével küzd, mely ellen még mindig nem áll rendelkezésre oltóanyag.
Miután a helyi egészségügyi hatóságok is megerősítették a ritka szudáni törzs megjelenését, az ország hivatalosan is bejelentette, hogy járvány van.