A jelentős drágulás hátterében több dolog áll, egyebek mellett az energiaárak és a munkaerő költségeinek emelkedése, a termőterület csökkenése.
Újabb példa arra, hogy a magyar autóipar kiemelkedő, és ez többek között az Audira is igaz, akik nagyon büszkék lehetnek a győri dolgozóikra.
Mint mondta, idén biztosan nem indul újra a termelés, de nem hagyják magukat.
Európa legnagyobb autógyártója súlyos informatikai leállást szenvedett, melynek következtében teljes egészében leállt a termelés.
Mint kiderült, világszerte csökken a tej termelői ára. Magyarországon az alapár 6%-os csökkenése mellett a nyerstej átlagára 5%-kal mérséklődött júliusban az azt megelőző hónaphoz képest, és 10%-kal elmaradt az előző év azonos hónapjának átlagárától.
A szakértő kifejtette, jók voltak az időjárási viszonyok, ezért a korábbinál nagyobb területen termeszthették a magyar gazdák a nyár egyik legkedveltebb gyümölcsét.
Almából az elmúlt 10 évben nem termett ennyire kevés egy évben, meggyből is elég kevés van. Öröm az ürömben, hogy barackból az átlagosnál jobb volt a termés.
A jelenlegi helyzetben abszolút szükség van az ehhez hasonló fejlesztésekre, hiszen nemcsak a növények fejlődéséhez, hanem a villamos energia termeléséhez is hozzájárulnak.
A kereslet felfutása, valamint az üzemanyagok drágulása miatt hazánk előnyhöz is juthat.
Egyre-másra jönnek a nehézségek.
A megújuló energiaforrásoké a jövő, s úgy tűnik, Magyarország is errefelé halad.