Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök most épp azt állítja, amikor ő vezette az országot, sokkal jobb volt nyugdíjasnak lenni.
A felső egy százalék egyre nagyobb vagyonnal rendelkezik, ma már nagyobb az egyenlőtlenség, mint a gyarmati időkben.
Az elmúlt másfél évtizedben tovább romlott a helyzetük, egyre nagyobb a szakadék.
Az utóbbi években elért eredmények ellenére még mindig több mint 69 millió gyerek él a szegénységi küszöb alatt a világ 40 leggazdagabb országában, azaz öt gyerekből több mint egy.
Az adatok azt mutatják, hogy egy év alatt 357 ezerrel növekedett az abszolút szegénységben élők száma. A szakértők szerint ez az inflációval függ össze.
Emellett kiderült, hogy az uniós országok közül a 2021-ben súlyosan anyagilag és szociálisan deprivált fiatalok aránya Romániában volt a legmagasabb.
Tavaly mintegy 43 000 ember halt meg Szomáliában a folyamatos szárazság miatt, amely az ország történetében a legsúlyosabbnak számít.
Bár Oroszországot és mindenekelőtt Ukrajnát érinti a leginkább a háború, annak közvetett hatásai több ezer kilométerrel távolabb is érződnek.
Egy friss tanulmány szerint minden tizedik gyermeket foglalkoztatnak valamilyen ágazatban, a szegénység miatt pedig csak nőni fog a számuk.
A fejlődő országok többsége képtelen kilábalni abból a gazdasági válságból, amelybe a covid-járvány megfékezése céljából bevezetett lezárások taszították a szektorokat.
Az ENSZ keserű előrejelzése szerint a 18 éves társadalmi és gazdasági fejlődés egy csapással semmivé lehet a háború miatt Ukrajnában.