Ráadásul egy videót is készített az ámokfutásról.
Az Egyesült Királyság miniszterelnöke az Európa Tanács reykjavíki ülésére utazik, s azt reméli, széles körű támogatást kap a Ruanda-tervhez.
A brit miniszterelnök és az ukrán elnök egy telefonbeszélgetés során egyeztetett a háború jelenlegi állásáról, a brit kormányfő pedig biztosította Zelenszkijt arról, hogy az Egyesült Királyságra hosszabb távon is számíthat, ha segítségnyújtásról van szó.
Rishi Sunak kijelentette, Ukrajnát számtalan rakétatámadás érte az elmúlt napokban, az ukránok mégis „rendíthetetlenek”, s az Egyesült Királyság továbbra is támogatni fogja őket.
Sajtóértesülések szerint a brit miniszterelnök, Rishi Sunak elrendelt egy, az orosz-ukrán háború előrehaladását vizsgáló auditot.
A brit miniszterelnök meglepő határozottsággal jelentette ki, hogy azokat, akik illegálisan lépnek be az Egyesült Királyság területére, "gyorsan visszafogják küldeni".
Véleménye szerint egy embernek megvan a hatalma ahhoz, hogy változtasson a dolgokon, aki nem érezte szükségét, hogy megjelenjen a találkozón.
Elmondása szerint Moszkva tettei mindenkit veszélybe sodornak, ezért a britek szakértelmét arra használják fel, hogy az országot és a szövetségeseket is megvédjék vele.
Az ukrán elnök és a brit miniszterelnök is ugyanazon állásponton van: mindketten úgy vélik, hogy az oroszok Herszonból való kivonulása hatalmas előrelépés, és jelentős eredmény az ukrán fegyveres erők számára.
Rishi Sunak tisztázni kívánja, hogy a „sex” angol szó valójában biológiai nemet jelent, nem nemi identitást.
Lord Deben, a brit kormány vezető tanácsadója figyelmeztetett, az Egyesült Királyság kibocsátási törekvései megrekedtek, miközben folyamatosak a külföldi segélyezések, mindez pedig azzal a kockázattal jár, hogy aláássa az ország szerepét a COP27 legfontosabb célkitűzésében.