Az amerikai bankok sem bontanak még pezsgőt.
Reagált a Pénzügyminisztérium a Fitch Ratings minősítésére, kiemelve, a hitelminősítő pozitívan értékeli, hogy a kormány jelentősen csökkenti az államadósságot és az államháztartási hiányt.
A minimálbér meghatározása is komoly kihívás lesz, lévén jelentősen csökkent a bérek vásárlóértéke.
Szijjártó Péter szerint a szankciók miatt Európa gazdasága recesszió felé rohan, amiből összességében csak egy módon lehet kimaradni.
Várható volt, hogy hamarosan bejelentik a recessziót, ez pedig csütörtökön meg is történt: a brit pénzügyminiszter közlése szerint a brit gazdaság már most recesszióban van, a gazdasági lassulás pedig a jövő év egészére jellemző lehet.
A gazdasági környezetről elmondta: Nagy-Britannia már recesszióban van, és a brit hazai össztermék (GDP) jövőre várhatóan 1,4 százalékkal csökken.
Az adatok összességében arra utalnak, hogy a németek jelenleg jóval pesszimistábban tekintek előre, mint a franciák, a britek vagy a spanyolok.
A cikk írója szerint a lengyel és magyar fél sem tud egyetérteni Ukrajna kapcsán, holott régóta „ultrajobboldali lelkitársak”.
A cégvezetők most foghatják a fejüket, ugyanis a KPMG felmérése szerint a megkérdezett vezérigazgatók közül 10-ből 8-an úgy nyilatkoztak, komoly gazdasági visszaesésre készülnek a következő egy évben.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden ismételten egy éles figyelmeztetést fogalmazott meg, továbbá bejelentette, hogy ismét rontotta a világgazdaságra vonatkozó előrejelzését.
A becslések alapján jövő év elején jelentősen visszaesik a gazdaság, amely a fogyasztásra is hatással lesz, ez azonban még több bezárást és munkahelyelvesztést eredményezhet.