Bizonyára sokakkal megesett már, hogy gyors beszélés közben összekeverték a gyerekeik vagy egyéb szeretteik nevét. Ez egyébként egy természetes jelenség, amelynek alapvető élettani magyarázata van.
Elon Musk elárulta, „szinte mindig” józan, amikor helyi idő szerint késő esténként vagy kora reggel az általa felvásárolt közösségi médiába, az X-re posztol.
A jó hírek elhallgatása izgalmas, amely által sokan energikusabbnak, boldogabbnak és élettel telibbnek érezhetik magukat. Ezzel szemben a negatív titkok elhallgatása szorongást okoz.
Utóbbiak különleges tárgyakat gyűjtenek, melyek értéke az idő előrehaladtával csak növekszik, kollekciójukat büszkén mutatják meg másoknak. Ám a gyűjtögetők esetében más a helyzet.
Feszültséget, stresszt, önértékelési zavarokat okozhat a fiatalokban az, hogy a járvány következtében nagyrészt online élik az életüket, és tartósan, a monitoron keresztül kell szembenézniük képernyő-énükkel.
A rendőrség közleménye kiemeli, hogy minden munkatársuk a szakmai előírásokat szem előtt tartva, lelkiismeretesen végzi a munkáját.
Teltházzal működik a Vadaskert Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Kórház és Szakambulancia. Idén a 2019-es, vagyis covdi-járvány előtti őszi időszakhoz viszonyítva 40 százalékkal emelkedett az esetek száma.
A virtuális coinokkal való kereskedelem ugyanolyan függőséget okozhat, mint a kábítószerek vagy az alkohol, ezért fontos lenne, ha pszichológusok és pszichiáterek figyelmet szentelnének a problémának.
A legújabb kutatásból kiderült, hogy a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarban szenvedő fiatal felnőttek sokkal hajlamosabbak az alkohol- és drogfüggőségre, mint egészséges társaik.
Olyan technológia fejlesztésébe kezdtek, melynek köszönhetően álom közben játszhatóak le reklámok, így már alvás közben sem hagynának minket nyugodni a nagyvállalatok.
Egyre több jel utal arra, hogy a közösségi média rendszeres használata és az állandó, kitartó böngészés depresszióhoz és öngyilkossági gondolatokhoz vezethet.