Az 1139 milliárd forintos profit a három és félszerese a tavalyinak.
Mivel Kínában még mindig a rendkívül szigorú zéró-Covid politikát folytatja a kormány, a lakosságot rendszeresen tesztelik koronavírusra, ami igen masszív profitot termel a teszteket gyártó vállalatoknak.
A Mondelez a 7,76 milliárd dolláros bevétel mellett 74 centes részvényenkénti korrigált nyereséget ért el a III. negyedévben, s hasonló sikerekre számít a későbbiekben is.
A Német Élelmiszeripari Szövetség munkatársa szerint kritikus a helyzet, miközben azt sem lehet tudni, hol van még a hatalmi harc vége.
A cég a vártnál jobb első féléves eredményről számolt be, amely arról tanúskodik, hogy a fogyasztók még az inflációs nyomás ellenére is több sört vásárolnak.
Az IKEA egy valódi sikertörténetet tudhat magáénak, és úgy tűnik, semmit sem veszítettek a lendületből, még a világjárvány közepette sem.
Közzétette éves jelentését a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a hitelintézetek profitszámairól, ami igencsak magasra duzzadt 2021 első félévében.
Az Aramco szaúd-arábiai energiaipari óriáscég profitja csaknem négyszeresére ugrott, amit az olajárak emelkedése és a kereslet helyreállása is jócskán elősegített.
Csaknem négymilliárd euró profitot termelt 2021 első felében a BioNTech német biotechnológiai kutatóvállalat, amely az amerikai Pfizer gyógyipari vállalattal együttműködve fejlesztette ki, majd kezdte el forgalmazni az úttörő mRNS-vakcinát.
A koronavírus-járvány alatt hősi státuszba emelkedtek a vakcinagyártók, amelyek hatékony és biztonságos ellenszert fejlesztettek ki a gyilkos kór ellen, ám a Moderna példája bizonyítja: ők is bizony vállalatok, amelyek a profitmaximalizálásra törekednek.
Busás nyereséggel zárták üzleti éveiket a hazai kiskereskedelmi láncok, több cég milliárdos pluszokat könyvelhetett el.