Rengeteg adatot gyűjtenek manapság az okostelefonok, ezek segítségével pedig a pszichológiai rendellenességek is azonosíthatók – hangsúlyozza egy friss kutatás.
A simogatás valóságos csodákra képes: csökkenti a vérnyomást, mérsékli a kortizol szintjét, mindeközben növeli az oxitocint.
Egy új kutatás szerint a túlságosan késői lefekvéssel nemcsak a fáradtságot, hanem a mentális problémákat is kockáztatjuk.
Az egészségünk két alappillére a testi és a lelki jólét – mindkettő ugyanolyan fontos, ezáltal egyformán kellene odafigyelnünk ezekre.
Az év első négy hónapjában több mint 10 ezer gyermek fordult a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítványhoz, közülük 500-an öngyilkossági szándékkal.
Mindez arra utal, hogy személyiségünk alakíthatóbb, mint korábban gondoltuk.
Legutóbb egy Pennsylvaniában tartott beszéde miatt került a kritikák kereszttüzébe az amerikai elnök.
Egy tanulmány szerint a naponta maximum két órát telefonozó fiatalok körében csökkent a stressz, a depresszióra és a függőségekre való hajlam is.
A nemzetközi UNICEF-jelentés szerint globálisan 7-ből 1 gyermek mentális betegségben szenved, illetve 4-ből 1 gyermek olyan szülővel él, akinek valamilyen mentális zavara van.
Sőt, a mentális egészségük kapcsán sem vélekednek túl pozitívan: mindössze 15 százalék nevezte azt kiválónak.
Az Ausztrál Öngyilkossági Kutató és Megelőző Intézet (AISRAP) kutatóinak friss tanulmánya szerint a YouTube-ot gyakrabban használók körében magasabb eséllyel alakul ki magány, szorongás és depresszió.