A volt brit miniszterelnök telefonját még akkor törték fel, amikor külügyminiszter volt, ami azért is problémás, mert a hackerek hozzáférhettek bizalmas üzeneteihez, melyek többek között az orosz-ukrán háborúról is szóltak.
Truss a kormányzó brit Konzervatív Párt Birminghamben tartott éves kongresszusának szerdai záróbeszédében kijelentette: a nyugati országok önkényuralmi rezsimek olcsó áruitól és olcsó energiahordozóitól váltak túlzottan függővé.
A brit állampolgárok, valamint Liz Truss saját képviselői közül többen is helytelenítették a javaslatot, s úgy tűnik, hogy a miniszterelnök végül beadta a derekát.
A Nagy-Britanniában tapasztalt súlyos munkaerőhiány miatt az új miniszterelnök, Liz Truss felülvizsgálhatja az ország vízumszabályait, szembemenve ezzel konzervatív társai bevándorlásellenes retorikájával.
Elmondása szerint az ukrajnai háborúhoz hasonlóan, ez is „az őrült viselkedésük eredménye” lenne.
A szakértő szerint az orosz vezető világossá tette, hogy nem fog hezitálni a válaszadással, ha atomcsapás érné az országát.
Az Egyesült Királyságnak új miniszterelnöke és új királya is van.
Október 1-től kezdődően két éven át az átlagos brit háztartások energiaköltsége nem haladhatja meg a 2500 fontot, jelentette be Liz Truss miniszterelnök.
Családja Skóciába utazik, hogy mellette lehessenek.
Liz Truss egyetlen fehér férfit sem alkalmaz a négy kulcsfontosságú pozícióban, ilyenre pedig még nem volt példa a brit történelemben.
Állítása szerint a külügyminiszter korábbi megnyilvánulásai alapján „nem várható változás a jobb irányba”.