Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója eddigi leghatározottabb nyilatkozatában kijelentette, erkölcsi kötelesség, hogy feltárják a koronavírus eredetét.
Kína pénteken elutasította az Egészségügyi Világszervezet (WHO) felhívását a SARS-CoV-2 eredetére vonatkozó új vizsgálat elvégzésére, mondván, az ország inkább "tudományos" erőfeszítéseket támogatja a “politikai” alapúak helyett a vírus eredetének megállapítására.
Vérminták újbóli vizsgálata alapján a koronavírus már 2019 októberében keringhetett Olaszországban, két hónappal azelőtt, hogy Kína először figyelmeztette volna a világot a SARS-CoV-2-re - állítják a kutatók.
Annak ellenére, hogy a WHO első, Vuhanból származó jelentése arra a következtetésre jutott, hogy a vírus valószínűleg állatokról terjedt át az emberekre, az ENSZ-ügynökség most azt mondja, hogy "elhamarkodott" annak az elméletnek a kizárása, hogy a vírus egy kínai kormányzati laboratóriumból került ki.
Egy fiatal olasz nő 2019 novemberében adott bőrmintáján kimutathatóak a Covid-19 nyomai, ám a páciens személyazonossága ismeretlen.
Akár két évre is szüksége lehet a tudósoknak, hogy megállapítsák a SARS-CoV-2 pontos eredetét Szergej Neteszov kutató, az Orosz Tudományos Akadémia tagja szerint.
Kína nem mutat hajlandóságot a koronavírus eredetének feltárására vonatkozó széleskörű vizsgálatokban való részvételre, de úgy tűnik, erre nincs is szükség.
Minden állítást tagad az a vuhani tudós, aki a koronavírus laboratóriumi eredetére vonatkozó elmélet központjában találta magát.
Mint arról korábban is szóltak híradások, a brit titkosszolgálat elindítja a saját maga vizsgálatát a koronavírus-járvány eredete kapcsán, miután a brit kormány is beismerte, hogy elképzelhető a járvány laboratóriumi származásának elmélete.
Újabb lendületet kapott az az elmélet, hogy a koronavírus egy vuhani laboratóriumból származik, de Kína ezt teljes mértékben elutasítja.