Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,35 Ft
Euró
393,68 Ft
Font
456,88 Ft
Bitcoin
64,040 $

A Dark Webet is bevetheti a brit titkosszolgálat, hogy kiderüljön a koronavírus eredete

Mint arról korábban is szóltak híradások, a brit titkosszolgálat elindítja a saját maga vizsgálatát a koronavírus-járvány eredete kapcsán, miután a brit kormány is beismerte, hogy elképzelhető a járvány laboratóriumi származásának elmélete.

Kínai hivatalnokok távoznak egy tanácskozásról az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi, a koronavírus eredetének felkutatásával megbízott szakértőinek otthont adó Hilton szállodából a közép-kínai Hupej tartomány székvárosában, a világjárvány legelső, ismert gócpontjának számító Vuhanban. 2021. január 29-én. MTI/EPA/Roman Pilipej
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Annak érdekében, hogy az amerikai hírszerzés által indított vizsgálatot segítség, a brit titkosszolgálat elindította a maga párhuzamos segítővizsgálatát, melyhez olyan kínai állampolgárok részvételét is várják, akik hajlandók lennének megosztani a járvány eredetéről információkat – írja a Sputnik News.

A legnagyobb titkosszolgálatok azért kezdtek el vizsgálódni, mert az elmúlt idők során egyre nagyobb teret nyert magának a tudományos közösségben és a médiában, hogy a SARS-CoV-2 valójában laborszökevény lehet és nem természetes úton alakult ki. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

Joe Biden elrendelte az amerikai hírszerzésnek, hogy 90 napon belül kutassák fel a járvány eredetét, míg a brit titkosszolgálatok önként jelentették be, hogy hozzájárulnak ehhez a folyamathoz minden információval, amit Vuhanról és a járvány eredetéről szereznek.

A britek pedig olyan kínai személyeket keresnek, akik hajlandóak lennének különböző információkat szivárogtatni az eset összefüggésében, legyen szó a vuhani intézetről, a koronavírusokkal kapcsolatos kutatásokról vagy egyéb olyan információkról, amelyek segíthetnek a járvány eredetének felderítésében.

Mint fogalmaztak, az internet felhasználásával szeretnének olyan embereket találni, akik nem félnek a Kommunista Párttól. Hozzátették: mivel Kínában nehézkes lenne a terepen bevetni ezeket a hírszerzési forrásokat, a Dark Webet is felhasználnák, hogy a lehető legnagyobb anonimitásban információt szerezzenek.

Amellett, hogy a Dark Web sokszor bűncselekményeknek is a helyszíne, nagyon sok újságíró, valamint titkosszolgálatos kommunikál ezen keresztül, mivel az identitásuk így van a leginkább védve. A hírszerzés így különböző fontos információkat tud cserélni interneten keresztül a lebukás félelmétől nem visszafogva.