A tanulmány maga ígéretes, ugyanakkor a gyógyszer rendszeres használatára vonatkozó jelenlegi orvosi útmutatáson nem változtatnak.
Néhány republikánus politikus szerint ez elég nagy fenyegetést jelent ahhoz, hogy az amerikai hadsereg saját nukleáris erejének bővítésével reagáljon.
Szvjatlana Cihanouszkaja, a száműzetésben élő fehérorosz vezető figyelmeztetett, a következő hetekben jelentősen növekedhet annak az esélye, hogy Minszk ténylegesen katonákat küld Ukrajnába.
Olaf Scholz meglátása szerint olyan komoly nemzetközi nyomás nehezedett az orosz elnökre közelmúltbeli nukleáris fegyverekkel kapcsolatos fenyegetőzései miatt, hogy mostanra csökkent az esélye annak, hogy ténylegesen bevetné azokat.
Az Egyesült Királyság nincs a legjobb helyzetben, hiszen először a Brexit, majd a koronavírus-járvány, most pedig az orosz-ukrán háború nyomán kialakult energiaválság sújtja az országot.
Mihajlo Podoljak, az ukrán elnök tanácsadója úgy fogalmazott, egy nukleáris konfliktus kockázata jelenleg nem magas, ám létezik, rámutatva, hogy egy esetleges nukleáris konfliktus akár a világ összeomlásának előszobája is lehet.
Az amerikai külügyminisztérium egyik vezető tisztviselője csütörtökön aggodalmát fejezte ki a zaporizzsjai atomerőmű helyzete miatt.
Véleménye szerint az is lehetséges, hogy Oroszország egy nap vegyi és biológiai fegyvereket vet be.
Rendkívül erős kijelentést tett az amerikai külügyminiszter, ezúttal egyáltalán nem finomkodott.
Elmondása szerint teljes mértékben elítélik az ország ilyen jellegű tevékenységeit, amelyekkel kísérletet tesznek a környező vizek feletti ellenőrzés átvételére.
Ennek megoldásához arra van szükség, hogy a szakértők számára lehetővé tegyék a komplexum látogatását és ellenőrzését, ez azonban hosszú távon kevés.