Los Angeles-ben új tanulmány vizsgálja a fák hatását a városi levegőminőségre.
Mindez a zöldítés és a klímavédelem jegyében történik, a növényi fehérjék arányát pedig igyekeznek folyamatosan növelni.
Véleményük szerint a klímabérlet azért is jó megoldás, mert álláspontjuk szerint a jövő nem az autós, hanem a tömegközlekedésé.
A szakértő szerint Európának a tervezettnél tovább kell atomerőművekre és szénerőművekre támaszkodnia, az orosz gáz ugyanis nehezen pótolható, a kontinensnek a közelgő gazdasági katasztrófával kell versenyt futnia.
A fenntartható üzemanyag használata kulcsfontosságú az iparág számára, hogy elérje környezetvédelmi célját, és 2050-re nullára csökkentse szén-dioxid-kibocsátását.
A zöld átállást az Innovációs és Technológiai Minisztérium is támogatja, hogy „a szakmai tudás elsajátításához egy környezettudatosabb infrastruktúrával és látásmóddal járuljon hozzá”.
Egy új kísérleti projekt segítségével a káros gázok hidrogénezése révén elérhető az alacsony szén-dioxid emisszió.
A világ második legnagyobb gazdasága termeli az üvegházhatásért felelős gázok 29 százalékát, és bár korábban csökkenteni kezdte kibocsátását, az energiahiány miatt szénbányákat nyit újra.
Habár egyre több cég figyel a fenntarthatóságra, még mindig óriási kisebbségben vannak azok a vállalatok, amelyek a környezettudatos működésre esküsznek.
Alább egy részletgazdag összefoglalót olvashatunk Orbán Viktor péntek reggeli interjújából, minden fontos témát érintve.
Közel 200 nemzet részvételével született meg az új megállapodás a COP26 klímakonferencián az éghajlat-változási intézkedésekről, amelynek célja, hogy a globális felmelegedés értékét 1,5 Celsius-fokos.os határérték alatt tartsák.