Nem ez volt az első alkalom, hogy a vízhiánnyal küzdő szigetország külföldről kapott vízadományt.
Az éghajlatváltozás következményeképp olvadni kezdtek az alaszkai gleccserek, a folyamat pedig metántermelő baktériumokkal teli új tavakat hoz létre.
A kutatók további vizsgálatokat terveznek, arra keresik a választ, milyen mértékben lehet hatással a víztömeg a gleccserjég áramlására.
A jég csökkenése több száz millió ember életére van hatással, és növeli a természeti katasztrófák kockázatát is.
Szövettakaróval védték nyáron a svédországi Helags gleccser egyes részeit a globális felmelegedéstől, ezzel legalább 3,5 méternyi vastag jég elolvadását akadályozták meg.
Óriási lepelt húztak a Svájcban található Mount Titlis hegy legnagyobb gleccsere fölé annak érdekében, hogy megakadályozzák az elolvadását.
Egy 15 ezer éves tibeti gleccserből vettek mintát kutatók, a befagyott jégben mindössze négy olyan vírusra bukkantak, amivel már találkozott az emberiség.
Mintegy 750 négyzetkilométert vesztettek Izland gleccserei az elmúlt két évtizedben, ami a felületük körülbelül 7 százalékával megegyező terület.
Akár 150 halottja is lehet annak a természeti katasztrófának, ami a Himalajában történt vasárnap reggel.
Továbbra is rohamtempóban zsugorodnak a gleccserek Svájcban, az Alpok legnagyobb gleccserén pedig egy új vizsgálat alapján a hőfelhalmozódás rekordalacsony szintet ért el
Egy Párizs városánál is nagyobb kiterjedésű jégtábla szakadt le az Arktiszon található masszív jégselfről az egyre forrósodó hőmérsékleti viszonyok következtében.