A jövőbeli kutatások segíthetnek még komolyabb kérdésekre is választ adni az öregedéssel kapcsolatban.
Egy rendkívül ígéretes idősödés elleni technikával kísérletezve brit tudósok bemutatták, az emberi bőrsejteket meg lehet fiatalítani.
Ho Csienkuj 2018 végén sokkolta a világot, amikor is kiderült róla, hogy CRISPR segítségével manipulált embriókat, ami olyan ikrek születéséhez vezetett, akik a világ első genetikailag módosított embereivé váltak.
Az avarok néhány év leforgása alatt több mint 5 ezer kilométert vándoroltak Mongóliától a Kaukázusig, ezt követően tíz év múlva Magyarország területén telepedtek el.
Egy nemzetközi kutatócsoport közzétette az első teljes emberi géntérképet.
Már 1974 óta próbáljuk felvenni különböző üzenetek formájában a kapcsolatot az értelmes idegen civilizációkkal, eddig azonban nem kaptunk választ.
Tudósok olyan RNS-molekulát hoztak létre, amely nemcsak replikálódni képes, hanem fejlődni is, így összetettebb molekulák tulajdonságait mutatja.
A tanulmány egypetéjű és kétpetéjű ikerpárok jellemzőit vetette össze, ami megmutatta, a genetikailag azonos ikerpárok válaszai nagyobb hasonlóságot mutatnak egymással.
Az új, ultragyors technika segítségével néhány óra alatt szekvenálható egy személy genomja és diagnosztizálhatók a genetikai betegségek, ezáltal villámgyorsan kimutathatóak a rendellenességek.
Egy új tanulmány a tudomány egyik legnagyobb rejtélyét igyekszik megoldani.
Az evolúciót mozgató DNS-mutációkat általában meglehetősen véletlenszerűnek tartják, de egy új tanulmány szerint van némi rend a káoszban: egy tudóscsoport több száz, laboratóriumban termesztett növény genomját összehasonlítva megállapította, hogy a mutációk sokkal kisebb valószínűséggel fordulnak elő a túléléshez nélkülözhetetlen génekben.