Az emberek az utcára vonultak, hogy tiltakozzanak, ám a demonstráció erőszakba torkollott.
Első látásra nevetségesnek tűnhet a kérés, ám Egyiptom gazdasági helyzete jelenleg olyan súlyos, hogy a lakosság egy része már nem engedheti meg magának, hogy csirkehúst vegyen.
A kialakult helyzet miatt számos vendéglátóhely döntött az átmeneti vagy végleges bezárás mellett, ami a pálinka termelőket is érinti, miközben más gondok is vannak.
A lakosság jelenleg sokkal rosszabbnak érzi a saját pénzügyi helyzetét, mint korábban, amely több területen is érezteti a negatív hatását.
A németek sem akarják tagadni, hogy gazdasági ás társadalmi válsággal állnak szemben.
A németek sem túl pozitívak, egy felmérés szerint többségük arra számít, hogy tovább fog növekedni a különbség a gazdagok és a szegények között.
A kormány a következő két év válságkezelési időszakában sem adja fel nemzetstratégiai céljait, folytatja a közlekedési hálózatok fejlesztését, a családtámogatási programokat, a fejlesztésalapú gazdaság kiépítését, az egyetemfejlesztési programot, a haderő fejlesztését és a nemzetegyesítő programot.
Elmondása szerint a nemzetek megrekedtek a „kolosszális globális diszfunkcióban”, amelyre a közös munka jelentheti a megoldást.
Állításuk szerint a kormány katasztrofális és megalomán külpolitikája ugyanannyira hozzájárul a nyomorhoz, mint bármely jelenlegi gazdasági hatás.
Elmondása szerint a gáz- és élelmiszerárak emelkedése, valamint az elszálló infláció miatt jutott idáig Moldova.
A kereslet felfutása, valamint az üzemanyagok drágulása miatt hazánk előnyhöz is juthat.