Nagy István Agrárminiszter egyben közölte a vízgazdálkodásról szóló törvény módosításának célját is.
Az ütemterv szerint halad az Egészségügyi Világszervezet által végzett két kínai koronavírus elleni oltóanyag felülvizsgálata a sürgősségi felhasználási engedélyeztetés céljából – amely előfeltétele a COVAX globális oltásforgalmazói programba történő felvételüknek.
A koronavírus elleni oltóanyagok beszerzése egyre nagyobb hangsúlyt kap világszerte, Svédország pedig jelenleg több más európai országgal közösen tárgyal az oroszok által kifejlesztett Szputnyik V oltóanyag beszerzéséről.
Az Európai Unió tagországainak nagykövetei a koronavírus-járvány óta legalább hetente összeülnek, hogy megvitassák a legégetőbb kérdéseket, és a járványügyi intézkedéseket, köztük a vakcinaútlevél használatát, és annak feltételeit a régión belüli utazáshoz.
A francia szenátusban elhangzottak szerint akár június végéig is eltarthat, mire a Szputnyik V megkapja az EU-s engedélyt.
A Johnson & Johnson amerikai gyógyszergyártó által kifejlesztett egydózisos koronavírus elleni oltóanyag akár már márciusban engedélyeztetésre kerülhet az Európai Unióban.
Az amerikai tanácsadó testület pénteken ülésezik majd, hogy döntsenek az oltás engedélyeztetésének ajánlásáról.
Február utolsó hetében megkezdődhet a kínai vakcinával való oltás, amelyből Pest megyében csaknem 28 ezer oltóanyagot kaphatnak majd a szakemberek.
A Johnson & Johnson gyógyszeripari óriás benyújtotta engedélykérelmét az általuk kifejlesztett vakcina jóváhagyására az EU-ban, melyről nagy valószínűséggel még március közepéig döntést hoz majd a bizottság.
Az NNK által lefolytatott vizsgálat véget ért és megállapításra került, hogy az oroszok által kifejlesztett Szputnyik V vakcina biztonsággal alkalmazható hazánkban is, melyet Kásler Miklós is megerősített.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) a hét elején még nem ajánlotta proaktívan az orosz fejlesztésű Szputnyik V, valamint a kínai Sinopharm által kifejlesztett vakcinákat, ugyanis nem rendelkezett elegendő dokumentummal az oltóanyagokról.