Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kiderült, mikor engedélyezheti az EU a Johnson & Johnson vakcináját

A Johnson & Johnson amerikai gyógyszergyártó által kifejlesztett egydózisos koronavírus elleni oltóanyag akár már márciusban engedélyeztetésre kerülhet az Európai Unióban.

...svg content...Flickr/Open Grid Scheduler / Grid Engine
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A vakcina az Egyesült Államokban már megkapta a sürgősségi felhasználásra vonatkozó engedélyt, így ez lett a harmadik oltóanyag az országban, mellyel a koronavírus-járványt igyekeznek megfékezni. Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) közleménye szerint az egydózisos vakcina rendkívül hatékonynak bizonyul a fertőzés ellen, beleértve a legújabb mutációkat is.

Agnes Pannier-Runacher francia ipari miniszter a France 3 csatornának elmondta, az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) is vizsgálja és értékeli az amerikai gyógyszergyár által közzétett információkat. Az EU március elején esedékes jóváhagyása azt jelenti, hogy az oltóanyag akár már március végén, vagy április elején bevezetésre kerülhet a régióban, mely azért is különösen jó hír, mert szemben a többi vakcinával, a Johnson & Johnson oltóanyaga egydózisos. Soron kívül Varga Mihály is reagált Magyar Péter kijelentéseire: szerinte ezek csak álhírek és valóságshow-ba illő elméletek

Meglehet, hogy a jövőben szükség lesz egy emlékeztető oltásra, azonban erről egyelőre nem áll rendelkezésre elegendő információ, az EU reményei szerint pedig június végéig 600 millió adag vakcinával számolhat majd az amerikai gyógyszergyártótól. Franciaországban eddig 1,5 millió ember kapott koronavírus elleni oltást, a cél azonban, hogy a legkiszolgáltatottabb társadalmi csoportokba tartozó 15 millió polgárt még júniusig beoltsák.

A The Straits Times azt írja, a klinikai vizsgálatok során megállapításra került, hogy a Johnson & Johnson által kifejlesztett oltóanyag hatékonyan működik a koronavírus új variánsai ellen is, az Egyesült Államokban ugyanis 85,9 százalékos, Dél-Afrikában 81,7 százalékos, Brazíliában pedig 87,6 százalékos hatékonysági rátát jegyeztek a szakemberek.

Habár a Johnson & Johnson vakcinája mondhatni kevésbé hatékony a Pfizer/BioNTech és a Moderna vakcináival szemben, ugyanis e vakcinák hatékonysága átlagosan 95 százalékos hatékonysággal bír a vírussal szemben, bár a Johnson & Johnson javára az is elmondható, hogy az amerikai fejlesztésű oltóanyagból csupán egy adagra van szükség az immunitás kialakulásához.

Megjelentek Vogel Evelin első hangfelvételei, Magyar Péter rögtön tagadta az egyik mondatot

A Tisza Párt sajtója reagált elsőként az ügyre, majd Magyar Péter nevében is közlemény érkezett a felvételről.