Kocsis Máté szerint sokkal súlyosabb a helyzet a baloldal külföldi finanszírozása kapcsán, mint korábban gondolták.
Márki-Zay Péter szerint egy Gyurcsány nélküli, hiteles ellenzéket kell felépíteni, amelyre a fideszesek is szavaznának.
A kata-szigorítása miatt szinte egész héten tüntettek Budapesten különböző szervezőgárdák alatt, az ellenzéki pártok azonban egyelőre vonakodnak a mozgalom élére állni.
Az április 3-ai választás után megszületett a talán a legérdekesebb felmérés: vajon összejönne-e egy ellenzéki szavazó kormánypárti partnerrel és fordítva?
Április 3-án nem ért véget az ellenzék szenvedése, az időközi választásokon sem nagyon termett nekik babér.
Toroczkai László pereskedik a Facebook ellen, állítása szerint a magyarországi baloldali-liberális pártok állnak a letiltásának a hátterében, ezekre hamarosan bizonyítékokat is fog mutatni.
Az ellenzék korábbi miniszterelnök-jelöltje szerint elég feltűnő, ha valaki a Fidesznek dolgozik, és nem a leváltásukat tartja szem előtt.
Fekete-Győr András, a Momentum frakcióvezetője szerint az ellenzéki pártok a saját útjukat járják, és azt tanácsolja, mindenki vonja le a tanulságokat abból, hogy voltak olyanok, akik megmutatták, hogy rájuk nem lehet számítani.
Karácsony Gergely saját bevallása szerint is „unja már“ a választási vereség témáját, de nem kerülhette ki, hogy értékelje a népi-urbánus vitát.
Nem egy kellemetlen sztori jelent meg az elmúlt 24 órában az ellenzéki összefogásról, sokan mondtak egy imát, hogy nem ők kerültek kormányra, mert ami a háttérben ment, az minden képzeletet felülmúl.
Márki-Zay Péter reagált a Telex terjedelmes cikkére, amelyben az ellenzéki összefogást elemzik, ami, mint kiderült, minden volt, csak nem összefogás, és többször kiemelik MZP felelősségét.