Ráadásul nem is akárhogyan: az emberek étkezési és ivási szokásait az otthoni okoseszközeiken keresztül monitoroznák.
A WHO hétfőn figyelmeztetett, Ukrajna egészségügyi rendszere a "háború eddigi legsötétebb napjait éli", ennek okán pedig egy humanitárius folyosó létrehozására szólított fel.
Noha a háziorvosoknak nincs problémájuk azzal, hogy a kormány ellenőrizni akarja adminisztrációjukat, meglátásuk szerint ennél égetőbb problémák is vannak, melyekkel foglalkoznia kellene a kormánynak.
Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója pedig őszintén reméli, hogy ez valóban így is lesz.
Az orvos és egyben egészségügyi elemző öt lépésben foglalta össze, hogy mire lenne szükség ahhoz, hogy hatékonyabban működjön a hazai egészségügyi ellátórendszer.
Az egész országban megnövekedett az új koronavírusos fertőzések száma, legfőképp a déli és keleti régióban, ahol a szakértők túlterhelésre figyelmeztetnek a kórházakban.
Az egészségügyi ellátórendszer összeomlása Afganisztánban milliók életét fenyegeti a tél közeledtével.
Alig egy év alatt három halálos kórháztűz is megrengette a romániai egészségügyi rendszert, mely kérdéseket vet fel annak biztonságosságával kapcsolatban.
A jemeni népegészségügyi minisztérium szóvivője szerint a háború sújtotta országban minden ötödik percben legalább egy gyermek meghal, az egészségügyi létesítmények közel fele pedig egyáltalán nem üzemel.
A globális média kiemelte, hogy India egészségügyi rendszere rosszul felszerelt, és a Modi-kormány "ügyetlenül" kezeli a dél-ázsiai országot sújtó koronavírus-járvány második hullámát.
A koronavírus-járvány megjelenése óta egyre több variáns jelent meg a világon, köztük az egyik leginkább pusztító mutáció jelenleg a szupermutánsnak is nevezett indiai duplamutáns.