A Kínai Nemzeti Űrhivatal (CNSA) nemrégiben részletes elemzést végzett a Bennu nevű aszteroidáról, amely potenciális veszélyt jelenthet a Föld számára.
Miután beérett hosszú évek erőfeszítésének gyümölcse, és a NASA OSIRIS-REx űrszondája sikeresen landolt a Bennu felszínén, melyről kőzetmintákat gyűjtött be, a csillagászok egy nem várt felfedezést tettek az óriási űrsziklával kapcsolatban.
Rossz hírekre ébredtek a világ csillagászai és geológusai, ugyanis kiderült, hogy a Bennu felszínéről begyűjtött minták egy része a NASA OSIRIS-REx szondájából a világűrbe szivárog.
Újabb mérföldkőhöz érkezett az emberiség, ugyanis az amerikai űrhivatal OSIRIS-REx nevű űrszondája segítségével a mintegy 330 millió kilométerre lévő hatalmas kozmikus szikladarab felszínéről sikerült fontos mintákat gyűjteni, amelyeket visszahozhat a Földre további kutatás céljából.
Habár az OSIRIS-REx űrszonda október 20-án fog csak leszállni a Bennu felszínén, hogy kőzetmintákat gyűjtsön, a NASA tudósai mérföldkőnek számító bejelentést tettek még landolás előtt.
Az amerikai űrhivatal OSIRIS-REx missziója közel áll ahhoz, hogy földet érjen az óriási űrsziklán, amely igazán egyedi esemény lehet az emberiség történelmében.
A NASA OSIRIS-REx szondája eddig nem látott felvételeket készített a hatalmas űrszikla felületéről.