Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,48 Ft
Euró
393,25 Ft
Font
457,36 Ft
Bitcoin
66,749 $

Szeptemberre globális internet-lefedettséget biztosíthatnak a SpaceX Starlink műholdjai

Az Elon Musk által alapított SpaceX szakértői bejelentették, hogy az előzetes tervek szerint már idén őszre annyi szatellitet bocsáthatnak ki a világűrbe, hogy velük világméretű lefedettséget tudnak elérni.

SpaceX
Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Gwynne Shotwell, a SpaceX elnöke a Macquarie Group online technológiai konferenciáján elmondta, eddig nagyjából 1 800 műholdat állítottak Föld körüli pályára, amelyek azóta gond nélkül működnek, és ha továbbra is hasonló ütemben folytatódik a projekt, akkor szeptember tájékán bárhol fogható lesz a Starlink-internet.

Shotwell hozzátette, addig az országok kormányaival is le kell folytatniuk a szükséges tárgyalásokat annak érdekében, hogy a helyi telekommunikációs szolgáltatókkal meg tudjanak egyezni a világhálóhoz való hozzáférés lehetőségéről. Soron kívül Berepedezett a Keleti pályaudvar utascentrumának üvegfödéme, körbe kellett keríteni

A Starlink-projekt keretében egyébként 12 ezer műholdat szeretnének az univerzumba küldeni, a program teljes költségét pedig 10 milliárd amerikai dollárban határozták meg – írta a Wio News hírportál.

A SpaceX elnöke közölte, jelenleg tizenegy országban érhető el a szolgáltatás bétaverziója, miközben a tesztelő államok körét tovább kívánják bővíteni, így akár 2021-ben teljesíthetik a korábban célként kitűzött kvótákat.

Májusban Elon Musk, a SpaceX vezérigazgatója Twitter-bejegyzésében arról írt, hogy eddig már több mint félmillió előrendelés érkezett a Starlink kapcsán, egyúttal kiemelte, technikai gondok egyelőre nem adódtak a rendszerrel.

Az Egyesült Államok Kommunikációs Bizottsága idén hagyta jóvá a SpaceX Starlinkhez köthető terveit, a hezitálás pedig azért történt meg, mert a műholdak az eredetileg tervezett magasság helyett sokkal alacsonyabb pályára kerültek, amivel a csillagászok életét is megkeserítették, mivel nem tudják fényvisszaverődés nélkül kémlelni az égboltot az elszaporodott apró szatellitek miatt.