Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,87 Ft
Euró
386,72 Ft
Font
450,91 Ft
Bitcoin
65,310 $

Sok a kérdőjel Bejrútban a hatalmas robbanást követően: egy nap békét köthetnek Izraellel

Michel Aoun, Libanon elnöke egyértelművé tette, hogy senki ne várjon gyors, azonnali válaszokat a Bejrútban történt robbanás kapcsán, és továbbra sem zárható ki az, hogy szándékosság történt.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Michel Aoun, Libanon elnöke egyértelművé tette, hogy senki ne várjon gyors, azonnali válaszokat a Bejrútban történt robbanás kapcsán, és továbbra sem zárható ki az, hogy szándékosság történt.

Lassan három hét telik el a bejrúti robbanás óta, ami egy kisebb atombomba erejével ért fel. Óriási pusztítást végzett maga körül, és eddig 180 halálos áldozatról tudni. Több mint 6000-en sérültek meg, és legalább 30 embert továbbra is keresnek. Soron kívül Hivatalos: Oroszországban folytatja a Ferencváros edzője

Reális esély már nincs arra, hogy túlélőket találjanak, de természetesen a családtagok még mindig reménykednek, bíznak a csodában. A keresésekkel és a romok eltakarításával párhuzamosan már zajlik a belső vizsgálat, hogy mi is történhetett augusztus 4-én.

Az FBI is érintett a kérdésben, mint külső szakértő, akárcsak a francia rendőrség, akiket szintén felkértek a nyomozásban. Sokakat őrizetbe vettek a robbanás után, amikor közel 3000 tonna ammónium-nitrát repült e levegőbe a bejrúti kikötőben, egy olyan területen, ahol nagyon sokan laktak.

Mint arról a Global News is beszámolt, az eddig kiadott dokumentumok azt mutatják, hogy az ország legfontosabb vezetése, beleértve az elnök Michel Aount is, pontosan tudhattak az évek óta tárolt nagyon robbanásveszélyes anyagról, és annak körülményeiről.

IGAZI TRAGÉDIA

Libanon elnöke a francia BFMTV-nek adott nyilatkozatot az ügy és a katasztrófa kapcsán, egyértelművé téve, hogy ez egy nagyon komplex kérdést jelent, és nem fognak tudni gyors, azonnali válaszokat adni.

Magát a vizsgálatot három részre osztották fel. Az első cél, hogy meghatározzák a rakomány körülményeit, majd azt, hogy az honnan származott, és végül ki volt az a felelős személy, aki a rakomány kezelésében és biztosításáért felelt.

Az elnök azt mondta, ezen három cél szerint haladnak előre, hogy gyors következtetéseket vonhassanak le, de időközben rájöttek, hogy ezek a kérdések nagyon összetettek és időigényesek. Aoun az interjúban azt mondta, nagyon későn érkezett meg hozzá az információ, amikor júliusban megtudta, hogy milyen robbanóanyagokról van szó, érintvén a kikötő mellett horgonyzó hajót.

A katonai tanácsadója azonban megnyugtatta, hogy közvetlen felelősséggel rendelkezők kezelik az ügyet. Mindenki informált volt ebben, így valószínűleg több felelőse lehet a robbanásnak, ha kiderül, hogy nem robbantásról, szándékosságról van szó.

Az FBI egy 9 tagú nyomozói csapattal érkezett meg Bejrútba vasárnap, akik segítik a hivatalos nyomozásokat, hogy kiderítsék, mi is történt pontosan. Továbbra sem zárható ki, hogy rakétatámadásról van szó, és ennek kiderítésében segíthetnek a műholdas képek, amiket részletesen fognak elemezni. Közben a Hezbollah vezetője, Hassan Nasrallah tagadta, hogy a csoportjának bármilyen szerepe is lett volna a robbanásban. Egyelőre egy terrorszervezet sem ismerte el, hogy köze lett volna a robbanáshoz.

Izrael szintén tagadta ezt, és eddig egy olyan bizonyíték sem került elő, ami más megvilágításba helyezné a dolgot. Sok libanoni tart attól, hogy a kormány nem a helyes módon jár el, és a korrupció erős hatással lesz a végeredményre.

Libanon kormánya nyomás alatt van, de jelenleg nincs hivatalos konzultáció arról, hogy ki helyettesíti Hassan Diab lemondott miniszterelnököt. Egyelőre az utódról sincs szó, miközben a nép haragja jól érezhető.

Aoun úgy fogalmazott, lehetetlen számára jelenleg lemondania, hozzátéve, hogy a pillanat nem megfelelő az elnökválasztás megtartására. Először egy nyugodtabb légkört kellene teremteniük, ami nem lesz egyszerű, tekintve a folyamatos problémákat. A jelenlegi elnök 2016 óta van hatalmon, és nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy Libanon egy nap békét köthet Izraellel.

A két ország technikailag még mindig háborúban áll egymással, és a Hezbollah bizonyos időközönként összecsapásokat folytat a határ mentén. 2006 nyarán egy 50 napos háborúban vettek részt Izraellel.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/legifelvetelek-a-kettetort-teherhajorol-ami-okologiai-katasztrofat-okozott-mauritiuson/

Miért nincs F-vitamin? Itt a válasz

Többekben is felmerülhetett már, ezek a szerves vegyületek miért pont az ábécé betűiről kapták a nevüket, illetve az is, miért maradt ki látszólag néhány betű a sorból.