386,26 Ft
449,03 Ft
61,759 $

Nehezen, de megint nyert a Manchester United

A Manchester United egy újabb szenvedős mérkőzésen van túl a Premier League-ben.

Fotó: EPA/PETER POWELL

A szombati játéknap is nagyon sűrű volt az angol bajnokságban, szinte az összes nagy csapat pályára lépett. A Liverpool Szoboszlaival a kezdőben győzte le az Evertont a városi rangadón, amivel ideiglenesen az élre is álltak.

Nem sokáig, mert a Manchester City hozta a kötelezőt a Brighton ellen, Fati csak szépíteni tudott, és a kései kiállítás sem segített rajtuk. Guardiola elégedett lehet, viszont az idei kiírás sokkal szorosabbnak ígérkezik. Soron kívül Magyar Péter: „azt követelem, hogy először köztelevíziós vita legyen”

A Chelsea majdnem meglepte az Arsenalt, már két góllal is vezettek, viszont nem tudták megtartani az előnyüket. 2-2 lett a vége, és ez egy olyan eredmény, ami mindkét csapatnak fájó, az Arsenalnak is, hiába egyenlítettek.

Dalot volt a hős

A Manchester United lépett pályára utolsóként a szombati napon, a liga leggyengébb csapata ellen. Az United továbbra is ezer sebből vérzik, és a sérülések sem segítik őket, miközben pár órával a meccs előtt elhunyt a klub egyik legnagyobb ikonja, Sir Bobby Charlton.

Az előző mérkőzés hőse, McTominay talált be elsőként, a 28. percben Fernandes passzából. Sokáig nem tartott az öröm, mert a vendégek összehoztak egy büntetőt, és McBurnie nem kegyelmezett.

Mindamellett, hogy az United megint nagyon gyengén játszott, szerencséjük sem volt. Először Fernandes lőtt hatalmas kapufát szabadrúgásból, majd az új igazolás, Amrabat tette ezt meg egy passzt követően a második félidőben.

Az utolsó 20 percben a Sheffield már igencsak elfáradt, addig Hojlundot relatíve hamar lecserélte Ten Hag. A 63. percben Martial állt be a helyére, mellette Eriksen és Garnacho is pályára lépett, hogy változtassanak a játék képén.

Meglepetésre a vezetést Dalot szerezte meg, aki Lindelof-től kapta a passzt, állított egyet a labdán, majd szinte álló helyzetből kilőtte a bal felső sarkot, és igen távolról tüzelt, a kapuval szemben állva. Végül a Vörös Ördögök elvitték a 3 pontot, és ezzel a 8. helyen állnak 15 ponttal. Rossz rajt ide vagy oda, mindössze 5 pontra vannak a 3. pozícióban lévő Liverpooltól.