389,41 Ft
455,06 Ft
59,250 $

Két góllal is vezetett a Chelsea, de így sem tudták legyőzni az Arsenalt

A régi szép időket idézte a Chelsea szombaton, de végül 2-2 lett a vége az Arsenal ellen, hiába vezettek két góllal.

Fotó: EPA/DANIEL HAMBURY

Hujber Dávid

A szombati játéknapon is sok érdekes mérkőzést láthattak a nézők, már csak a Premier League-ben is. A Liverpool az Evertonnal csapott össze a városi derbin, aminek mindig van tétje, pláne most, hogy Klopp csapata újra a bajnoki címért harcol.

Az Everton sokáig tartotta magát, még emberhátrányban is, végül Salah hozta a kötelezőt, két góllal járult hozzá a sikerhez. Továbbra is nagyon fontos tagja a csapatnak, nehéz lenne pótolni, nemhiába nem engedték el Szaúd-Arábiába. Soron kívül Némi csapadékra van kilátás pénteken, de akár 27 fok is lehet napközben

A Manchester Citynél is volt egy kiállítás, de csak a lefújás előtti pillanatokban, ami nem került sokba számukra. A Barcelona fiatal sztárja, aki jelenleg kölcsönben szerepel a Brightonban, csak szépíteni tudott.

Két góllal is vezetett a Chelsea

A nap legjobban várt mérkőzését pedig a Chelsea és az Arsenal játszotta egymás ellen. Pár hete talán egyértelmű eredmény született volna, most azonban fordult a kocka, és a Chelsea a régi arcát mutatta.

Palmer már a 15. percben megszerezte a vezetést büntetőből, majd jött a sokat kritizált Mudryk a 48. percben. Ezzel igencsak nehéz helyzetbe hozták magukat a vendégek, akik láthatóan küszködtek.

A 77. percben Rice visszahozta a meccsbe az Arsenalt, és ekkor még bőven volt hátra idő, akár arra is, hogy fordítsanak. A fordítás ugyan elmaradt, a 84. percben Trossard egyenlített, így mindkét londoni gárda pontokat veszített.

Az Arsenal továbbra is veretlen a bajnokságban, viszont a 3 döntetlen miatt a második helyen állnak 21 ponttal a City mögött, akik ugyancsak 21 pontosak. A Liverpool mindössze 1 ponttal van mögöttük, addig a Chelsea a 9. 12. ponttal.