Az oroszok már tudják, hogyan hozhatnak talajmintákat a Vénuszról a Földre
Az Orosz Szövetségi Űrügynökség specialistái olyan módszert hoztak létre, amivel kőzet- és talajmintákat szállíthatnak vissza a bolygónkra a Vénuszról.
Az Orosz Szövetségi Űrügynökség specialistái olyan módszert hoztak létre, amivel kőzet- és talajmintákat szállíthatnak vissza a bolygónkra a Vénuszról.
A Roszkoszmosz vezetője, Dmitrij Rogozin nemrég megerősítette, hogy egy korszakalkotó technológiát alkottak meg, amellyel új távlatokat nyithatnak meg a geológia kutatások terén.
A Roszkoszmosz fejese hozzátette, rendkívül büszke az űrhivatal alkalmazottjaira, akik alázatos munkájukkal azon vannak, hogy a projekt esetén felmerülő mindenféle technikai problémát elhárítsanak.
Eddig már 22 hónapja nem történt egyetlen baleset sem az orosz űrmissziók indítása során. Az utolsó incidens még 2018. október 11-én zajlott le, amikor a Szojuz MS-10 kilövése után meghibásodtak a boosterek, amelyek a levegőben felrobbantak, szerencsére azonban az asztronautáknak semmi baja sem esett, és sértetlenül szálltak le a bajkonuri űrrepülőtér közelében. Azóta egyébként több mint 40 kilövést végeztek el az oroszok bárminemű problémák nélkül.
Oroszország és az Egyesült Államok egy közös Vénusz-programot hirdetett meg 2027 és 2029 között, amit Venera-D névre kereszteltek. Moszkva egyelőre még nem erősítette meg a projektet, amiben közrejátszhat az is, hogy a tudósok nem kevesebb mint 236 millió dollár támogatást kérnek a küldetés megvalósításához.
Ne hagyd ki: