Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az oroszok már tudják, hogyan hozhatnak talajmintákat a Vénuszról a Földre

Az Orosz Szövetségi Űrügynökség specialistái olyan módszert hoztak létre, amivel kőzet- és talajmintákat szállíthatnak vissza a bolygónkra a Vénuszról.

Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Orosz Szövetségi Űrügynökség specialistái olyan módszert hoztak létre, amivel kőzet- és talajmintákat szállíthatnak vissza a bolygónkra a Vénuszról.

A Roszkoszmosz vezetője, Dmitrij Rogozin nemrég megerősítette, hogy egy korszakalkotó technológiát alkottak meg, amellyel új távlatokat nyithatnak meg a geológia kutatások terén. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

„Szerintem érdekes lesz nemcsak landolni a Vénusz felszínén, hanem visszahozni a Földre a talajról gyűjtött mintákat – ezzel áttörést érhetnénk el az űrtudományok alapvető módszereinél. Tudjuk, hogyan csinálhatnánk meg, jómagam is több megoldást elemeztem már.”

A Roszkoszmosz fejese hozzátette, rendkívül büszke az űrhivatal alkalmazottjaira, akik alázatos munkájukkal azon vannak, hogy a projekt esetén felmerülő mindenféle technikai problémát elhárítsanak.

„Már nincsenek a két évvel ezelőtti helyzethez hasonló gondjaink a rakétáinkkal és a különböző világűrbe tervezett eszközeinkkel.”

Eddig már 22 hónapja nem történt egyetlen baleset sem az orosz űrmissziók indítása során. Az utolsó incidens még 2018. október 11-én zajlott le, amikor a Szojuz MS-10 kilövése után meghibásodtak a boosterek, amelyek a levegőben felrobbantak, szerencsére azonban az asztronautáknak semmi baja sem esett, és sértetlenül szálltak le a bajkonuri űrrepülőtér közelében. Azóta egyébként több mint 40 kilövést végeztek el az oroszok bárminemű problémák nélkül.

Oroszország és az Egyesült Államok egy közös Vénusz-programot hirdetett meg 2027 és 2029 között, amit Venera-D névre kereszteltek. Moszkva egyelőre még nem erősítette meg a projektet, amiben közrejátszhat az is, hogy a tudósok nem kevesebb mint 236 millió dollár támogatást kérnek a küldetés megvalósításához.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/rendkivul-suru-exobolygora-bukkantak-a-csillagaszok/