Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,09 Ft
Euró
393,54 Ft
Font
457,91 Ft
Bitcoin
66,070 $

További Hírek

A Parker Solar Probe-ot eredetileg a Nap tanulmányozására tervezték, ám időközben a Vénuszt is megközelítette, amelyről egészen csodálatos fotókat lőtt.

Vajon létezik mikrobiális élet a Vénusz felhőiben? A tudósok régóta töprengenek ezen a kérdésen, és hamarosan talán választ kaphatnak rá.

A Vénusz maga a pokol: az atmoszférája szén-dioxidban dúskál, az égboltot mérgező kénsav-felhők fedik, miközben a felszínén olyannyira forró időjárási körülmények uralkodnak, hogy porrá égnénk rajta.

Az Európai Űrügynökség (ESA) Solar Orbiter napszondája ezen a héten suhant el az Esthajnalcsillag mellett.

A Solar Orbiter és a BepiColombo is sikeresen megközelítette a Naprendszer egyik legforróbb bolygóját, utóbbi 552 kilométeres távolságból figyelhette meg a Vénuszt.

Kutatók korábban meglepődve tapasztalták, hogy a Vénusz atmoszférája dúskál foszfinban, amely kémiai vegyület a Földön a mikroorganizmusok lebontási folyamatainak végtermékeként keletkezik.

Az amerikai űrügynökség szerdai közleményéből kiderült, a 2020-as évtized végén küldetést indítanak a Vénuszra, melynek célja a szomszédos égitest atmoszférájának feltérképezése lesz.

Kutatók a Vénuszból származó rádiójeleket hangokká alakították, melynek révén hallhatjuk, miként zengi kozmikus ódáit a rejtélyes, forró felszínnel rendelkező bolygó.

Az új-zélandi Rocket Lab vállalat vadonatúj űrhajóval rukkolt elő – a Neutron névre keresztelt, teljesen újrahasznosítható egység segítségével összesen nyolc asztronautát lehet a világűrbe juttatni.

A NASA Parker Solar Probe űrszondája egy egész életre szóló szuvenírt küldött a Földre az Esthajnalcsillagról, miközben éppen a Napot tanulmányozta.