Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
355,49 Ft
Euró
386,45 Ft
Font
450,26 Ft
Bitcoin
65,793 $

Szakértő: Japánnak nincs elég lőszere egy nagyszabású háborúhoz

Miután arról érkeztek jelentések, hogy Ukrajnában napi szinten mintegy 15 ezer lőszert használnak el a háborúban, egy japán katonai szakértő megosztotta, Japánnak jelenleg nincs elég lőszere egy háborúhoz.

...svg content...Fotó: MTI/EPA/Franck Robichon
Ázsia

Borbély Fanni

Szerkesztő

Yu Koizumi japán katonai szakértő a TASS orosz állami hírügynökségnek adott interjújában rámutatott, Japán jelenleg nem rendelkezik annyi lőszerrel, mely szükséges lenne egy háborúhoz.

A szakértő úgy fogalmazott, szemmel látható, hogy a japán kormány egyre komolyabb figyelmet fordít a modern, erősebb és fejlettebb fegyverrendszerek beszerzésére, ám az ország fegyveres erői jelenleg nem képesek nagyszabású katonai műveletek végrehajtására, mivel nem áll rendelkezésükre elegendő lőszer. Soron kívül Dejan Sztankovics elfogadta egy másik klub ajánlatát, távozik a Ferencvárostól

Koizumi meglátása szerint Japán önvédelmi erőit annak idején nem azzal a céllal hozták létre, hogy önállóan háborút folytassanak egy nagyhatalom ellen, megjegyezve, hogy ennek ellenére a japán kormány nemrég bejelentette, korábban soha nem látott nagyságrendű összeget fognak elkülöníteni a védelmi költségvetés növelésére.

A szakértő úgy véli azonban, hogy Japán soha nem rendelkezett olyan katonai állománnyal, elgendő fegyverzettel, valamint lőszerrel, melyekkel a nagyobb szabású műveleteket is elvégezhették volna, ezen erőket ugyanis szerinte csak ezért képezték ki, hogy „egy kis ideig kitartsanak, amíg az amerikai csapatok megérkeznek”.

Koizumi rámutatott, a hivatalos adatok titkosak, így pontos a számadatok nem ismertek, ám értesülései szerint „nyilvánvaló, hogy egy valódi háború kitörése esetén” a japán fegyveres erők lőszerei „nagyon gyorsan elfogynának”. A Nikkei japán üzleti lap által nemrégiben közzétett adatokból kiderül, hogy az aktuális lőszermennyiséggel maximum két hónapig tartanának ki egy valódi katonai konfliktus során, például Tajvan térségében.